Úvod Aktuality Nový termálny vrt pri Kúpeľnom ústave F. E. Scherera stál 416-tis. eur

Nový termálny vrt pri Kúpeľnom ústave F. E. Scherera stál 416-tis. eur

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Výdatnosť pôvodného vrtu bola nízka, zariadenie patriace pod ministerstvo obrany sa preto rozhodlo investovať do nového 트위치 동영상 다운로드. Naplno by ho mohli začať využíva začiatkom budúceho roka.

[singlepic id=49353 w= h= float=center]

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

O tom, že bol vrt úspešne dokončený informovalo decembrové číslo časopisu Horezza News, ktorý vydáva akciová spoločnosť združujúca rekreačno-zdravotnícke zariadenia ministerstva obrany 엠씨더맥스 전집 다운로드. Hĺbka vrtu je 630 metrov a aktuálne tam odborníci robia výplachové a karotážne práce.

Voda  má teraz 35 stupňov. Nový vrt bolo potrebné urobiť aj preto, že výdatnosť toho predchádzajúceho končila 이누야샤 완결편 게임 다운로드. Teplota jeho vody dosahovala len 15 stupňov a museli ju zohrievať.

REKLAMA

Skúšky by mali prebiehať ešte štyri týždne Mamma Mia1 download. Potom bude pripojené čerpadlo a vodu pustia do systému.

Hydrogeologický prieskum vykonáva firma Envigeo z Banskej Bystrice. Za vypracovanie projektu a jeho realizáciu zaplatia Vojenské zdravotnícke zariadenia, a.s Sandol Gothic download. podľa zmluvy takmer 416-tisíc eur bez DPH.

Kúpeľný ústav F. E. Scherera poskytuje starostlivosť od roku 1863. Nesie meno po významnom lekárovi, ktorý inicioval jeho založenie 미래에셋 증권 hts 다운로드. Od začiatku v ňom poskytovali kúpeľnú starostlivosť najmä vojakom. Jedným z jeho najvýznamnejších návštevníkov bol prvý československý kozmonaut Vladimír Remek Download Android Studio 2.0.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA