Connect with us

Aktuality

Novomešťania majú v kúpeľoch 50 percentnú zľavu. Piešťanci by mohli nejakú mať

Obyvatelia Nového Mesta nad Váhom majú možnosť využiť pri návšteve kúpeľov 50 percentnú zľavu. Nie sú však sami, celkovo je do projektu  „Kúpele v regióne“ zapojených 95 obcí, ktorých obyvatelia po preukázaní  trvalého pobytu  občianskym preukazom, majú vstup do vybraných termálnych bazénov v Kúpeľoch Trenčianske Teplice za polovicu. Piešťanci, hoci majú kúpele priamo vo svojom meste, momentálne takúto možnosť nemajú. Kúpele Piešťany nejaké formy zvýhodnenia pripúšťajú.

Published

on

bazen Kupele Trencianske Teplice
Reklama

Projekt „Kúpele v regióne“ realizujú v Trenčianskych Tepliciach už po jedenásty raz. Obyvatelia partnerských miest a obcí trenčianskeho regiónu majú vďaka nemu počas zimného obdobia, od decembra do konca februára, možnosť zájsť do vybraných termálnych bazénov (Kúpeľ Sina, Bazén MUDr. Čapka – PI a Bazén PK v Kryme) za polovičnú cenu. Kúpele zároveň upozorňujú, že do termálnych bazénov je možný vstup len pre osoby nad 18 rokov.

„Liečivá termálna voda v našich kúpeľoch uvoľňuje svalové napätie a pôsobí na všetky bolestivé stavy pohybového aparátu – najmä kĺbov a chrbtice. Zlepšuje tiež kvalitu pokožky. Je ideálnym riešením na relaxáciu a regeneráciu organizmu, ako aj prevenciou pred vznikom chorôb,“ pozývajú prevádzkovatelia Kúpeľov Trenčianske Teplice.

Reklama

Ako sú na tom Piešťanci?

V apríli roku 2019 bola agentúrou SITA medializovaná správa, že aj obyvatelia Piešťan môžu využiť kúpeľné procedúry so zľavou a časom by mohli pribudnúť i ďalšie benefity. Primátor Peter Jančovič po nástupe do funkcie podľa nej intenzívne komunikoval s vedením Slovenských liečebných kúpeľov, pričom Kúpele obyvateľom Piešťan ponúkli mimosezónne 50-percentné zľavy na služby bahniska a zrkadliska. Podľa správy ich v danom čase bolo aj možné využiť.

Dnes na stránkach piešťanských kúpeľov informáciu o benefitoch pre obyvateľov Piešťan nenájdete. Zaujímalo nás teda, či ľuďom s trvalým pobytom v meste Piešťany, či regióne, poskytuje spoločnosť nejaké formy zliav. „Aktuálne informácie o zľavách na procedúry resp. kúpeľné pobyty sú propagované cez web stránku alebo sociálne siete,“ zareagovala Eva Wolleková, obchodná riaditeľka Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany.

Reklama

Na Facebooku, či na webe kúpeľov, sa  dozviete napríklad o ponuke Rodinný Wellness Splendid & All inclusive, čo je celodenný vstup pre 2 dospelých a 1 dieťa do 12r do hotelových bazénov, alebo o novoročnej akcii, keď pri rezervácii pobytu na tri noci, získate jednu noc zdarma. Túto ponuku môže využiť ktokoľvek, nie je viazaná na trvalý pobyt.

Na margo otázky o rokovaniach o benefitoch a zľavách z roku 2019 a ich výsledkoch, odpovedala E. Wolleková: „Nikto zo súčasného manažmentu SLKP sa takých rokovaní nezúčastnil a nemá o nich samotných a ani ich výsledkoch znalosť.  V budúcnosti sa takýmto témam nebránime, ak by to mala byt win-win spolupráca.“

Piešťanci tak majú nádej, že raz budú môcť tiež podobne ako obyvatelia trenčianskeho regiónu využívať dary prírody v ich meste, výhodnejšie.

Autor: Tomáš Hudcovič     Foto: Kúpele Trenčianske Teplice, SLKP

Populárne články