Connect with us

Aktuality

Novomešťan si chcel vyskúšať nahlásenie bomby, hrozí mu 3 až 8 rokov

Published

on

Reklama
Reklama

V utorok 11. apríla o 14.12 hodine mužský hlas na tiesňovú linku 112 oznámil „Haló, haló. Dobrý deň, chcel by som nahlásiť v Novom meste na Okresnom súde bombu, je to dosť veľká bomba“. Následne zložil. Po tomto oznámení na polícii bola okamžite evakuovaná budova, v ktorej okrem Okresného súdu sídlia aj ďalšie inštitúcie a to Okresný úrad, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a taktiež aj Okresné riaditeľstvo Policajného zboru. Celkom bolo evakuovaných 302 ľudí.

Novomestskí kriminalisti začali okamžite pátrať po osobe, ktorá úmyselne spôsobila vážne znepokojenie aspoň časti obyvateľstva. Niekoľko hodín po poplašnom telefonáte kriminalisti v zmysle zákona zadržali podozrivú osobu – 26-ročného Ľuboša z okresu Nové Mesto nad Váhom.

Po niekoľkých hodinách sa policajtom priznal. Následne bol v procesnom postavení vypočutý. Uviedol, že v pondelok videl v správach, ako boli evakuované súdy a aj súd v Novom Meste nad Váhom, tak to chcel aj on vyskúšať. Ľuboš telefón po telefonáte na tiesňovú linku schoval do zadnej časti dvora.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom obvinil 26-ročného Ľuboša zo zločinu šírenia poplašnej správy. Na obvineného vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. O tom, či bude stíhaný väzobne bude dnes rozhodovať sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom, ktorý bol v utorok evakuovaný. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Reklama

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne/Foto: archív – ilustračné-

Populárne články