Connect with us

Aktuality

Noví členovia Rezortu Piešťany chcú ponúknuť nové nápady

Published

on

Reklama

Občianske združenie Piešťany 4 You otvorí cestu do oblastnej organizácie cestovného ruchu aj menším subjektom. Victoria Bowling Centrum, Grand Catering, Camping Pullmann, Caravan Club, Rybárska bašta Bašovce a Esprit Travel sa zložia na členský príspevok a pri hlasovaní budú mať jeden hlas.

[singlepic id=26565 w=520 h=340 float=center]

Reklama

„Naším cieľom je spojenie síl a napredovanie Piešťan v oblasti rozvoja cestovného ruchu. Do Rezortu Piešťany chceme priniesť nové nápady a riešenia. Chceme byť aktívnym členom,“ konštatoval v mene združenia Piešťany 4 You Jozef Pullmann, ktorý bude menšie subjekty v organizácii zastupovať.

Okrem tejto skupiny sa samostatnými členmi v najbližších týždňoch stanú hotel Magnólia a občianske združenie Tradičné ľudové umelecké remeslá.

Reklama

Vlani poskytol štát oblastným organizáciám cestovného ruchu 3,2 mil. eur. V tomto roku je v rozpočte na tento účel vyhradená takmer dvojnásobná suma. „Skutočná výška poskytnutých dotácií v príslušnom rozpočtovom roku závisí od výšky vybraných príspevkov organizácií cestovného ruchu a predložených žiadostí v rámci dotačného systému,“ uviedol hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa.

REKLAMA

Uvedená suma zatiaľ nie je podľa primátora Rema Cicutta prerozdelená v prospech jednotlivých organizácií. „Štát môže poskytnúť dotáciu vo výške členských príspevkov,“ vysvetlil primátor. O konkrétnej čiastke rozhodne ministerstvo dopravy na základe predložených projektov.

Použitie dotácie upravuje zákon o podpore cestovného ruchu. Na základe neho Rezort Piešťany spolufinancoval organizáciu kultúrnych podujatí na konci minulého roka, medzi inými aj silvestrovský program na Námestí slobody.

„Tieto peniaze boli účelovo viazané, nemohli sa použiť na žiadnu inú oblasť,“ povedala Daniela Miháliková, riaditeľka hotela Sandor Pavillon. Jej slová potvrdil aj primátor: „Ministerstvo vyžaduje, aby sme podporovali kultúrne aktivity.“

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: th/mp

Populárne články