Úvod Aktuality Novembrové jahody boli zdarma, zberači mohli prispieť na dobrý cieľ

Novembrové jahody boli zdarma, zberači mohli prispieť na dobrý cieľ

REKLAMA

Raritný novembrový samozber jahôd na poliach spoločnosti Plantex v Borovciach trval len pár hodín. Stovky ľudí vyzbierali približne tri tony pochúťky, ktorá vďaka teplému počasiu narástla aj na jeseň, v priebehu dopoludnia 크롬 캐스트 다운로드. Jahody dostali ľudia zdarma, hoci pôvodne bol avizovaný predaj. Namiesto platby mohli zberači prispieť dobrovoľným príspevkom na podporu onkologických pacientov 앱 인벤터 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

„Rozhodli sme sa, že jahody ľuďom venujeme 웨이보 동영상 다운로드. Nebudeme za ne chcieť žiadne peniaze. No na druhej strane im odporučíme, aby symbolickým príspevkom podľa ich vlastného uváženia podporili Ligu proti rakovine alebo iné charitatívne projekty,“ vysvetľuje Marián Varga z firmy Plantex Download the 200-character manuscript. Pestovatelia si povedali, že ak dostali oni, dajú ďalej. Novembrový samozber totiž nebol vôbec plánovaný. Vysadili síce  odrody Capri a Muráno, čo sú viackrát do roka rodiace jahody, ale to, že zarodia aj novembri je podľa nich len vďaka teplým jesenným mesiacom a tomu, že ešte neboli žiadne mrazy 아이콘 이리오너라 다운로드.

Radosť rozdávaním rastie a bolo to vidieť aj na tvárach stoviek zberačov, ktorý na začiatku zberu museli čakať v radách. Novembrová úroda bola len zlomkom z toho, čo sa na poliach urodí na jar, ale i tak ľudí potešila mulan subtitles. Tí do pokladničky Ligy proti rakovine, kam mohli prispieť priamo pri odchode z jahodoviska, odovzdali viac ako 1000 eur.

Podľa pestovateľov z Veselého je novembrový zber dôsledkom klimatických zmien a otepľovania Eclipse font. Takýto neskorý zber v našich podmienkach je síce raritou, ale môže sa stať, že sa zopakuje. Pre ovocinárov tak môže byť výzvou do budúcnosti prekrytie jahodových plôch fóliami alebo sklom, čím by predĺžili obdobie zberu až do Vianoc Three Kingdoms 9 pk.

DCIM100MEDIADJI_0823.JPG

-th- Foto a video: -pv-/Plantex

REKLAMA