Connect with us

Aktuality

Nové monitorovacie radary na cestách zrejme nebudú

Published

on

Reklama

Veľké množstvo ciest malo byť podľa plánu Ministerstva vnútra v budúcnosti bezpečnejších vďaka 739 novým radarom, ktoré obsahovali aj kamery a ďalšiu monitorovaciu elektroniku. Veľký tender v sume okolo 140 miliónov eur už beží, a i keď povolebný termín jeho ukončenia ministerstvo posunulo na 8. apríla, z investície zrejme nič nebude. Proti sa razantne stavia Slovenská národná strana a jej predseda Andrej Danko. Piešťany, podobne ako iné mestá, tak budú musieť oželieť dohromady 6 radarov. Tie sa mali nachádzať na uliciach Vrbovská, Krajinská a Winterova, dva na ceste smerujúcej k obci Horná Streda a jeden na Kajinskom moste.

Reklama

Ministerstvo a polícia si od zavedenia nového systému sľubovali pokrytie cestných úsekov, plnú automatizáciu, ktorá by zabezpečila menšiu šikanu, či naopak snahu o úplatkárstvo. Pokuty mal po dokončení systému od septembra posielať vodičom samotný prístroj. Slovenská národná strana podľa informácií zverejnených na webových stránkach denníka aktuality.sk už zrušenie tendra dohodla vrámci predvolebných rokovaní. Sumu 140 miliónov plánuje zúžitkovať efektívnejšie v oblastiach, ktoré majú väčšiu prioritu. Ich potenciálne využitie je však otázne, nakoľko radary mali byť financované zo zdrojov Európskej únie.

Nové monitorovacie radary v Piešťanoch mali byť umiestnené na ceste k obci Horná Streda a merať v oboch smeroch rýchlosť, rovnako tak na Vrbovskej ceste pri bývalej Tesle. Na Krajinskej ulici pri Technickom skúšobnom ústave mal ďalší dávať pozor na dodržiavanie zastavenia a státia. Radar na dodržiavanie zákazu otáčania a cúvania bol naplánovaný na Winterovej ulici pri Kolonádovom moste a posledná policajná kamera mala dbať na preťažovanie Krajinského mosta, teda na zákaz vjazdu vozidiel nad 12 ton.

Reklama

-lt/Zdroj: aktuality.sk-

Populárne články