Úvod Aktuality Nové LEDky namontované, niektorým obyvateľom sa zdajú studené

Nové LEDky namontované, niektorým obyvateľom sa zdajú studené

REKLAMA

Nové LED svietidlá, na ktoré Mesto Piešťany získalo grant, sú už osadené. Aktuálne je realizované preberacie konanie. Ešte predtým sa však dodávateľ musel vysporiadať s hláseniami, že niektoré svetlá nesvietia Jang Wook-jo download. Všetky poruchy by však už mali byť odstránené. Ich príčinou boli zväčša zatečené a staré ističe na stĺpoch. Názory obyvateľov na vymenené svetlá sú pozitívne aj negatívne Windows 10 Explorer 11. Niektorí si pochvaľujú, iným sa. napríklad. zdá nové osvetlenie príliš studené.

Ledky (2)

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Dodávateľ – spoločnosť LEDKY stihol vymeniť 446-kusov svietidiel v termíne stanovenom v zmluve, ktorým bol štvrtok 10 Real Music. december. Po osadení nových svietidiel sa vyskytlo viacero porúch na Bratislavskej ulici, Hurbanovej, Adame Trajane či Pod Párovcami. Podľa dostupných informácií od dodávateľa poruchy boli spôsobené zatečenými či starými poistkovými ističmi na pôvodnom vedení, či odpojenými káblami 포켓몬스터 오메가루비 다운로드. Aktuálne by mali byť všetky odstránené.

2015-12-04 064101
Ulica Pod Párovcami v momente, keď už na časti bolo namontované nové osvetlenie.

Mesto Piešťany po fyzickom prebratí svietidiel a súvisiacich technologických prvkov musí vyúčtovať projekt v hodnote takmer 190-tisíc eur voči ministerstvu hospodárstva do konca roka node.js 이미지 다운로드.

Poslanci MsZ dostali „sťažnosť“ jednej z obyvateliek sídliska A. Trajan, ktorá sa na nich obrátila potom, ako nedostala odpoveď z mestského úradu ShowAppStore. Upozorňovala na to,  že teplote svetla pri verejnom osvetlení treba venovať veľkú pozornosť, že sa nestačí zamerať iba na úsporu energie, či zníženiu nákladov na čistenie a údržbu svietidiel, ale s prihliadnutím na teplotu svetla inak treba osvetlovať chodníky pre peších, inak prechody pre chodcov, inak hlavné cesty s prihliadnutím na skutočnosť, či je cieľom zvýšiť pozornosť, bdelosť alebo vyvolať pocit pohody, bezpečia a relaxu 유튜브 프리 다운로드.

„Z ulíc sa stratila aká-taká pohoda a príjemné teplé žlté svetlo vystriedalo studené šedo-zeleno-biele svetlo, ktoré okamžite zmenilo atmosféru na uliciach 제이 쿼리 다운로드. Vnímam ju ako nepríjemnú, LED svietidlá na nižších pouličných lampách ostro svietia do očí a z peších chodníkov pre ľudí sa stratil pocit pohody a príjemnej hry svetla a tieňa,“ vyjadrila sklamanie obyvateľka Peview.

Doterajšie výbojky používané na osvetlenie ulíc mali farebnú teplotu 2000 K. Podľa vyjadrenia poslanca Jána Jánošíka, ktorý bol predsedom komisie, vyberajúcej dodávateľa rekonštrukcie verejného osvetlenia na základe projektu Ing 트리오브세이비어 그리드 다운로드. Vislockého, farebná teplota novonamontovaných svetiel vychádza z odporučenia vo výzve ministerstva hospodárstva, aby nepresiahla 4200 K v obytných zónach. „Projektant stanovil  v projekte teplotu chromatičnosti na 4000 K, čo je farba akéhosi kompromisu medzi doterajšou „teplou“ farbou sodíkových výbojok a studenou farbou LED osvetlenia,“ informoval J. Jánošík.  Po výmene svietidiel musí prebehnúť ešte meranie a verifikácia projektu, ktorá potvrdí, že zrealizovaný projekt spĺňa požadované parametre.

Mestské zastupiteľstvo pri schvaľovaní prekleňovacieho úveru na realizáciu projektu výmeny svietidiel z grantu, prijalo tiež uznesenie, ktoré reflektuje doteraz neakceptované upozornenia  pracovníkov Služieb mesta Piešťany, že ďaleko problematickejšími ako svetelné zdroje sú v Piešťanoch stĺpy verejného osvetlenia a káblové rozvody, z ktorých mnohé už sú za hranicou svojej životnosti.  Podľa neho má mestský úrad v spolupráci so správcom verejného osvetlenia pripraviť návrh alternatív obnovy verejného osvetlenia a rovnako návrh zabezpečenia ďalších energetických úspor pri prevádzke verejného osvetlenia, v čo najkratšom možnom termíne.

-th- Foto: lt a th

REKLAMA