Úvod Aktuality Nová cena za opravu lávky pri Krajinskom moste je 721-tisíc eur

Nová cena za opravu lávky pri Krajinskom moste je 721-tisíc eur

REKLAMA

Mesto zaplatí o 113-tisíc eur viac než bola cena ponúknutá vo verejnom obstarávaní. Dôvodom je okrem iného aj nový povrch – namiesto liateho asfaltu použijú kompozitný materiál c Cleaner download. Vyplýva to z tretieho dodatku k zmluve, podľa ktorého sa termín dokončenia opravy posunul na 28. apríla.

Piešťanská radnica uzavrela s firmou Lumiza ďalší dodatok k zmluve, na základe ktorej opravujú lávku pri Krajinskom moste od konca júla minulého roka 엑소 템포 다운로드. Práce mali trvať šesť mesiacov.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Pôvodná cena bola 608-tisíc eur. V novembri ju prvým dodatkom zvýšili na 622-tisíc eur. Zapríčinili to práce naviac – oprava potrubí, montáž, demontáž a nájom priestorového lešenia 서전 시뮬레이터 다운로드. O mesiac neskôr obe strany podpísali druhý dodatok, v ktorom dohodli cenu 656-tisíc eur.  V tomto prípade bola do prác naviac zahrnutá dodávka a montáž opláštenia z ťahokovu (severná strana lávky), výplň pochôdznych oceľových panelov (liaty asfalt s plným presypom), výmena káblovej trasy verejného osvetlenia a oprava oplechovania kanalizačného potrubia Download The Cemetery of Horrors.

Podľa tretieho dodatku, ktorý zverejnili v stredu (10. 3.), sa cena zvýši na 721-tisíc eur. Dôvodom sú práce naviac, z ktorých sú najdrahšie kompozitné dosky za takmer 60-tisíc eur Mokpo Hero Download. Tie budú tvoriť pochôdznu časť lávky namiesto pôvodne plánovaných oceľových panelov s liatym asfaltom, ktoré mali stáť vyše 14-tisíc eur.

O ďalších takmer 6-tisíc eur stavba zdražie kvôli nosnému rastru z oceľových profilových a plochých tyčí pre kompozitné dosky. Približne 3-tisíc eur stojí montáž a doprava.

Obe strany sa tiež dohodli, že termín dokončenia sa posúva na 28. apríla, čiže takmer o mesiac. V dodatku je uvedené, že príčinou je prerušenie realizácie prác v termíne od 25. januára – do 21. februára kvôli nepriaznivým klimatickým podmienkam, ktoré by mali „negatívny vplyv na kvalitu diela zodpovedajúcu požiadavkám objednávateľa“.

O zmenách v mestskom rozpočte, ktoré zahŕňali aj navýšenie ceny rekonštrukcie lávky, malo v stredu (10. 3.) rokovať zastupiteľstvo. Prišlo však málo poslancov, rokovanie preto odložili pravdepodobne na budúci týždeň. V návrhu zmien rozpočtu je nová výdavková položka na rekonštrukciu lávky, na základe ktorej sa mala cena zvýšiť o necelých 30-tisíc eur. V dôvodovej správe je uvedené, že ide o doplatenie faktúr a zádržného za zrealizované stavebné práce a na položenie povrchu podlahových dielcov z kompozitného materiálu.

Podľa informácií, ktoré na facebooku zverejnila firma Lumiza, je tento materiál zložený zo sklených vlákien (35 %) a izoftalickej živice (65 %). Jeho výhodou je vysoká pevnosť a nízka hmotnosť, preto sa používa ako pochôdzny povrch pre lávky i chodníky.

Lávku pri Krajinskom moste uzatvorili kvôli bezpečnosti v novembri 2019. Na jej rekonštrukciu prispejú Trnavský samosprávny kraj (200-tisíc eur), Trnavská vodárenská spoločnosť (200-tisíc eur), Slovak Telekom (50-tisíc eur) a Slovenský plynárenský priemysel (50-tisíc eur).

Text: Martin Palkovič Foto: facebook.com/Lumiza

REKLAMA