Úvod Aktuality Nezodpovedný cyklista jazdil pod vplyvom alkoholu

Nezodpovedný cyklista jazdil pod vplyvom alkoholu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Policajná hliadka zo Starej Turej spozorovala cyklistu, ktorý v obci Hrachovište, okr. Nové Mesto nad Váhom, jazdil na bicykli nekoordinovane Smurf game. Počas jazdy 46-ročný cyklista spadol na zem.

Policajti cyklistu vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške. Tá mala pozitívny výsledok a to 1,57mg/l (3,27 promile) alkoholu v dychu 한글 815 다운로드. Pád cyklistu spôsobený požitím alkoholu si nevyžiadal lekárske ošetrenie.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla platí zákaz požívania alkoholu Tudors. Avšak podľa zákona platí výnimka pre cyklistov, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu 한글2007 그리기마당 다운로드. Mimo týchto území je tolerancia nulová. Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne Fortune Harmony.

Zdroj: facebook.com/KRPZTN

REKLAMA