Connect with us

Aktuality

Nežnú revolúciu bude v Piešťanoch pripomínať pamätná tabuľa

Published

on

Reklama

Slobodu dosiahneme hľadaním pravdy. To je heslo, ktoré má stáť na pamätníku udalostí zo 17. novembra 1989. Odhalia ho na piešťanskom Námestí slobody v deň 24. výročia Nežnej revolúcie.

nezna-foto-eva-drobna-prerobene-o-100-percent

Reklama

Tá sa začala demonštráciami najprv v Bratislave a Prahe, v nasledujúcich dňoch v celom Československu. Vtedajšie Námestie Dukelských hrdinov bolo 27. novembra 1989 plné nespokojných občanov. Uskutočnil sa generálny štrajk a demonštrácie pokračovali aj počas nasledujúcich dní.

Tieto udalosti si pripomenieme 17. novembra, kedy iniciátori spomienkovej akcie odhalia pamätnú tabuľu. Za projektom stojí občianske združenie Pro Civitate, čierny mramor daroval sponzor, ktorým je KBT Piešťany.

Reklama

17. november si iniciátori osadenia pamätnej tabule ctia ako symbolický deň boja za demokraciu, teda vládu ľudu. S ňou prišla aj sloboda, ktorú si však sami občania musia strážiť, pretože môžu o ňu ľahko prísť.

Pamätmú tabuľu odhalia 17. novembra na Námestí slobody o 16.00 h. Podujatie bude pokračovať v komunitnom cente ŽiWell o 16.30 h diskusiou a premietaním filmov a fotografií z Nežnej revolúcie.

Text: Martin Palkovič Foto: Eva Drobná

Populárne články