Úvod Aktuality Nemocnica získala postele zo Švajčiarska

Nemocnica získala postele zo Švajčiarska

Dar, ktorého hodnotu odhadujú až na 150-tisíc eur, začal v týchto dňoch slúžiť pacientom v Nemocnici Alexandra Wintera next Girl Age Screensaver. Ide o zdravotnícky materiál, ktorý na základe prísnych predpisov vo Švajčiarsku vyradili. U nás nahradil oveľa dlhšie používané vybavenie chirurgického oddelenia Internet Explorer 8.0.

 

REKLAMA

„Zásluhou medzinárodnej spolupráce členov Rotary Clubu a osobnej angažovanosti poslankyne Márie Beňovej dostala nemocnica 46 automaticky polohovateľných postelí,“ oznámil na novembrovom mestskom zastupiteľstve primár chirurgického oddelenia NAW a poslanec za Smer-SD Ján Ranostaj Dokuro apk.

Dodal, že Rotary Club doteraz vnímal ako elitné združenie, ktorého členov nezaujímajú problémy iných. „Zmenil som názor. Sú to ľudia s veľkým sociálnym cítením.“

„Bolo potrebné spracovať dokumentáciu o tom, ako sa s darom naloží, pretože v súťaži o túto humanitárnu pomoc boli aj ďalšie mestá,“ vysvetlil predseda piešťanského Rotary Clubu Karol Ambra 사뿐사뿐 mp3 다운로드.

REKLAMA

Člen tohto medzinárodného združenia Švajčiar Jürg Müller je rodinným príslušníkom Márie Beňovej a na základe podkladov z Piešťan predložil do súťaže projekt, ktorý sa nakoniec stal víťazným Tea Story video. Využitie daru prišiel do nemocnice skontrolovať osobne: „Mám radosť z toho, že sme mohli dopomôcť k tomu, aby mali piešťanskí pacienti pobyt na chirurgickom oddelení o čosi príjemnejší.“

„Vo Švajčiarsku platí pravidlo, že po dvoch rokoch sa musí nemocničný materiál vyradiť Far East Broadcasting. Pretože sme vedeli aké sú podmienky v našej nemocnici, chceli sme túto príležitosť využiť,“ priblížila Mária Beňová.

Okrem 46 polohovateľných postelí dostala nemocnica aj 12 vozíkov, zváračku na sterilizačný materiál a ďalšie nemocničné inštrumenty windows vista. „Tieto veci ako i niektoré postele budú využité aj na ďalších oddeleniach,“ uzavrel riaditeľ NAW Robert Mamrilla.

Text a foto: Martin Palkovič

 

REKLAMA