Connect with us

Aktuality

Nemocnica vymenila plechovú skriňu za špeciálny kontajner

Published

on

Reklama

Podľa záverov realizovaných kontrol Nemocnica Alexandra Wintera pri skladovaní nebezpečného odpadu neporušila žiadne predpisy. Jej okolie budú strážiť kamery, s upratovaním pomôžu aktivační pracovníci.

MP 06-13-14 110582

Reklama

Prístup k nebezpečnému zdravotníckemu odpadu majú od minulého týždňa vandali sťažený. Z areálu nemocnice zmizla plechová skriňa, ktorú začiatkom júna vylomili. Nahradil ju ďalší špeciálny kontajner.

Podľa riaditeľky NAW Márie Domčekovej poslúži na skladovanie nebezpečného odpadu pred jeho odvozom. Dodala ho firma, ktorá odpad likviduje.

Reklama

REKLAMA

heaven rest

„V súčasnej dobe v nemocnici prebieha reorganizácia činností aj na úseku komunálneho odpadu, ktorej cieľom je tiež účinnejšia obrana pred opakovaným vandalizmom. Za týmto účelom robíme opatrenia aj na zabezpečenie nádob komunálneho odpadu pred uvedenými útokmi a na zabránenie prístupu nepovolaných osôb k nim,“ uviedla riaditeľka. Nádoby na komunálny odpad, v ktorých sme našli injekčné striekačky, sú po novom uzamknuté.

Všetky tieto opatrenie sú podľa riaditeľky nad rámec zákonných povinností. „NAW n. o. aj podľa záverov prebehnutých kontrol realizovaných príslušnými orgánmi neporušila žiadne predpisy.“

Ďalšou novinkou je monitorovací systém, ktorý zabezpečí kontrolu v exteriéroch a vybraných interiéroch nemocnice. Bude stáť 1 500 eur.

Mária Domčeková ďalej informovala, že NAW podpísala zmluvu s úradom práce, v rámci ktorej jej pomáhajú s úpravou okolia nemocničných budov aktivační pracovníci. Týka sa to aj okolia Krošláku na Radlinského ulici.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články