Connect with us

Aktuality

Nemocnica si v rebríčku Dôvery rapídne polepšila

Published

on

Reklama

Medziročný skok o 32 priečok zaradil Nemocnicu Alexandra Wintera medzi päticu najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku. Kvalitu poskytovateľov zdravotníckych služieb hodnotili klienti súkromnej poisťovne Dôvera.

nemocnica

Reklama

Metodika hodnotenia bola podľa jej zástupkyne Moniky Šimunovej rovnaká ako v minulých rokoch. Pacienti odpovedali na 12 otázok. Posudzovali správanie lekárov a sestier, úroveň ubytovania, stravy aj upratovania na oddeleniach a vyjadrili svoju spokojnosť so zdravotnou starostlivosťou. Podobné pohyby v rebríčku smerom dole aj hore zaznamenala Dôvera aj pri iných zdravotníckych zariadeniach.

Riaditeľku NAW tento výsledok teší. „V prvom rade, v najväčšej miere k tomu prispeli zamestnanci nemocnice, najmä lekári a ostatní zdravotnícki pracovníci, ktorým aj touto cestou ďakujeme,“ uviedla Mária Domčeková.

Reklama

Z pozitívnych zmien, ktoré sa v nemocnici podarilo v uplynulom období zrealizovať, spomenula otvorenie „fyziatricko-rehabilitačného oddelenia s kvalitným personálom a zariadením.“

V minulom roku prišlo podľa jej slov k zásadnej zmene kvality RTG vyšetrovania. „Túto zmenu bolo možné uskutočniť vďaka daru pána Zamana z Kuwaitu, ktorý venoval nemocnici plne digitalizované skiagrafické pracovisko, ako aj pracovisko nepriamej digitalizácie.“ Obe prispeli k zrýchleniu a zvýšeniu kvality RTG zobrazenia. Diagnostika je teraz presnejšia.

NAW tiež zrekonštruovala priestory sono pracovísk a uviedla do prevádzky nové, ktoré umožňuje vykonávať 3D a 4D USG vyšetrenia. „Tento prístroj využíva aj Angiologická ambulancia, ktorej sme pre zvýšený záujem zo strany pacientov, rozšírili ordinačné hodiny nad rámec zazmluvnenia zdravotnými poisťovňami,“ dodala riaditeľka.

Komfort pacientov sa podľa nej zvýšil aj vymaľovaným a inštaláciou klimatizácie na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, či vytvorením nového priestoru vo vestibule pre ľudí čakajúcich na ošetrenie.

Text: Martin Palkovič

Populárne články