Connect with us

Aktuality

Nemocnica potrebuje nové CT. Verejné obstarávanie vrcholí

Published

on

Reklama

Novým zariadením na diagnostikovanie množstva chorôb a poranení chce Nemocnica Alexandra Wintera (NAW) nahradiť dosluhujúce CT, ktoré má takmer 8 rokov a občas sa kazí. Dodávateľ by mal byť známy koncom apríla.

[singlepic id=28515 w=320 h=240 float=right]„Požiadavky na nové CT sú, aby bolo multišpirálové a v súčasnosti jedno z najmodernejších – 128 sliceové. Umožní robiť aj vyšetrenia, za ktorými musia pacienti teraz cestovať do iných zariadení. Hlavne ide o CT angiografiu pľúc aj dolných končatín. CT mozgu umožní bližšiu a detailnejšiu diagnostiku rôznych ochorení,“ vysvetlila primárka RDB oddelenia NAW Drahomíra Mičová. S novým zariadením sa podľa primárky zníži čas čakania na vyšetrenia, ale hlavne sa zväčší paleta vyšetrení.

Reklama

Podľa riaditeľa NAW Róberta Mamrillu začal proces obstarávania v decembri: „Pokiaľ nenastane žiadna zmena, dodávateľa určí elektronická aukcia koncom apríla. Rozhodne najnižšia cena.“

Ako ďalej uviedol, obstarávanie zdržali pripomienky uchádzačov, ktoré bolo potrebné spracovať: „Je to zdĺhavé a preto na podobné zariadenia trvá verejné obstarávanie v niektorých nemocniciach dokonca aj rok.“

Reklama

Mamrilla odmietol fámy, že by existoval záujem kúpiť staršie alebo používané CT. Pre NAW to je podľa neho investícia, ktorá má návratnosť štyri roky. Výkony budú plne hradiť poisťovne. Náklady na nákup prístroja sa však pohybujú v stovkách tisícov eur. S dodávateľom chcú preto dohodnúť splátkový kalendár a časť nákladov má pokryť úver.

Text: Martin Palkovič Foto: TV Karpaty

Populárne články