Connect with us

Aktuality

Nemci chodia do Piešťan najmä na jar a na jeseň

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa štatistík, ktoré graficky spracoval predseda predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany a miestny poslanec Peter Tremboš, návštevníci z Nemecka boli po dlhé roky Piešťanom „najvernejší“. Ich počet však po roku 2008 výrazne klesol. Posledné dva roky však Piešťany opäť zaznamenali mierne zvýšenie návštevnosti Nemcov a grafy tiež ukázali, že najradšej k nám chodia na jar a na jeseň.

Nemci 2014Podľa P. Tremboša na výber jarných a jesenných mesiacov môžu mať návštevníci z Nemecka rôzne dôvody: „To, že nemajú radi zimu celkom chápem (zdá sa, že ani letné horúčavy), možno hromadne využívajú zľavy ponúkané v týchto mesiacoch, prípadne nemecká krankasa (zdravotná poisťovňa) považuje tieto termíny za finančne výhodnejšie. Nestačí poznať len čísla ale aj príčiny.“ Aj takéto analýzy by mali byť podľa neho náplňou práce Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany, ktorý  na základe nich potom môže zvoliť správnu marketingovú stratégiu.

 

„Dlhodobo najpočetnejšou skupinou zahraničných návštevníkov Piešťan sú hostia z Nemecka, tradične najmä z jeho východnej časti,“ uvádza Peter Tremboš. Ich počet však počas posledných desiatich rokov výrazne poklesol. Zatiaľ čo v roku 2005 ich navštívilo naše mesto až takmer 24 tisíc, v roku 2014 to bolo už len necelých 10 tisíc. V priebehu pár rokov tak došlo k ich poklesu až o 60 %. „Príčin je iste viacero, jednou z nich je tiež chýbajúca letecká linka medzi Berlínom a Piešťanmi. Tá by umožnila nielen navýšenie počtu návštevníkov, ale podporila aj ekonomiku letiska Piešťany, ktoré je dlhodobo v strate,“ myslí si šéf predstavenstva Rezortu Piešťany.

Reklama

Nemci vyvoj-red-, foto: P. Tremboš, archív PNky

Čítajte tiež: Rezort Piešťany chytá druhý dych

Populárne články