Connect with us

Aktuality

Nehoda pri železnici mohla skončiť tragicky

Dopravní policajti včera 26. júla riešili jazdu opitého 28 ročného muža z Piešťan. Ten na Vrbovskej pri odbočovaní na Obchodnú nezvládol riadenie, „vyletel“ mimo cestu vpravo, kde nabral náletovú drevinu, a „zaparkoval“ tesne vedľa stromu.

Published

on

Reklama

„Policajná hliadka ho krátko pred 21.00 h podrobila orientačnej dychovej skúške na alkohol, ktorá bola 2x pozitívna. V dychu mu najskôr namerali 1,41 a pri druhom meraní mal v dychu 1,09 mg/l. Policajti mu zadržali na mieste vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Pri nehode sa nezranil a rozbité auto si z miesta nehody prevzali príbuzní,“ informovala Mária Linkešová, krajská policajná hovorkyňa.

Reklama

Po úkonoch na mieste ho policajti eskortovali do cely policajného zaistenia a poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Do rozhodnutia súdu o vine a treste zostáva muž v cele policajného zaistenia.

MOHLO TO SKONČIT KATASTROFOU

„Len o šťastí môže hovoriť každý vodič, ktorý si sadne za volant opitý a jeho jazda skončí „len“ s rozbitými plechmi auta. Apelujeme na vodičov, aby zbytočne neriskovali a nejazdili pod vplyvom alkoholu a drog,“ dodáva M. Linkešová.

Reklama

TS KR PZ v Trnave/red Foto: Martin Capka

Populárne články