Úvod Aktuality Nedajte sa nachytať! Zbierka pre nepočujúcich je podvod

Nedajte sa nachytať! Zbierka pre nepočujúcich je podvod

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Najprv podpis na „podporu sluchovo postihnutých a chudobné deti“, potom peniaze. Aj takto sa dá charakterizovať falošná petícia, ktorá sa po prejavení dobrej vôle zmení na zbierku 정령왕 엘퀴네스 다운로드.

zbierka2Zberači podpisov pod túto petíciu nežiadajú vyplniť žiadne osobné údaje (bydlisko, dátum narodenia) zaujíma ich iba meno a výška finančného príspevku song as a minus. Na ženu, ktorá sa snažila takto získať peniaze na Námestí slobody, nás upozornil čitateľ Lukáš.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Išlo o staršiu pani so zlatými prsteňmi a dieťaťom it to GomPro. Tvárila sa, že zbiera podpisy na petíciu pre hluchonemých,“ hovorí Lukáš, ktorý nekvalitne okopírovaný papier s logami rôznych organizácii podpísal a žene prispel 30 centov Frog King Snow. „Šokovalo ma, že nahnevaná odišla. Tak som na ňu zavolal, ona sa otočila a podarilo sa mi ju odfotiť.“

Niečo podobné sa stalo asi pred mesiacom aj pred obchodným domom Prior Official donggang download. Vtedy podpisy zbierali dvaja mladší muži, ktorí sa tvárili, že sú sluchovo postihnutí. Keď im naša čitateľka Eva odmietla dať peniaze, začali prísne gestikulovať 차임벨 다운로드. Chceli jej naznačiť, že už petíciu podpísala a jej príspevok je povinný.

„Ak sa občanovi zá, že zbierka nie je povolená, môže si vždy od zbierajúcich vyžiadať rozhodnutie o povolení vykonávať zbierku, ktoré musí byť pri každej pokladničke a zbierajúci sú povinní preukázať sa týmto rozhodnutím, ktoré môže každý prečítať a teda i zbierku skontrolovať 시를 잊은 그대에게 다운로드. Ak takéto povolenie nie je, je zrejmé, že sa jedná o nepovolenú zbierku a túto skutočnosť možno nahlásiť na Okresný úrad Piešťany odbor všeobecnej vnútornej správy,“ vysvetlila pracovníčka tohto úradu Magdaléna Duranová Genuine for Windows 7.

Zbierka pre sluchovo postihnutých podľa jej slov nebola tunajším okresným úradom povolená. Môže však ísť o celoslovenskú zbierku a tie povoľuje ministerstvo vnútra 창조의 법칙 다운로드. Na jeho web stránke je register. Ani v ňom sme však podobnú zbierku nenašli.

„Ide pravdepodobne o falošnú zbierku a podobných ľudí sme zaznamenali aj v Bratislave 트위치 동영상 다운로드. Nevieme o tom, že by niektorá z organizácií sluchovo postihnutých nejakú zbierku robila,“ uviedol Ľuboslav Ferko predseda Národnej rady nepočujúcich a nedoslýchavých SR.

O rovnako podozrivých aktivitách rumunských podvodníkov v našom regióne pred rokom informovala TV Karpaty. Peniaze vtedy zbierali pre Spolok hluchonemých, Medzinárodný spolok bezdomovcov, detí bez domova, sirôt, beznohých a inak postihnutých. Na hárkoch bolo niekoľko štylistických aj pravopisných chýb.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne sa vtedy podobnými prípadmi zaoberala iba Mestská polícia v Trnave. V uplynulých dňoch na piešťanskú políciu takéto konanie nikto neoznámil. „Ak sa občania stretnú s podobnými prípadmi, akékoľvek podozrivé konanie môžu hlásiť na číslo 158. Občanom odporúčame, aby si v podobných situáciách informácie najskôr overili,“ uviedla Mária Linkešová.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA