Connect with us

Aktuality

Nechajte sa objať – vždy to bude zadarmo!

Published

on

Reklama

Hovorí sa, že najlepšie veci sú zadarmo – napríklad radosť, láska, sny, priateľstvo ale aj objatia. Ak máte pocit, že potrebujete objatie, môžete sa pritúliť ku svojim blízkym alebo sa po prvýkrát  v Piešťanoch dňa 6. septembra  od 14,00 h  na Winterovej ulici pripojiť k celosvetovej kampani Free Hugs Day.

„Free Hugs Day alebo Deň objatí vznikol ako kampaň v roku 2004. Jej podstatou je spríjemniť ľudom deň obyčajným objatím. V súčasnosti sa takéto akcie konajú po celom svete a takisto aj u nás, na Slovensku,“ hovorí organizátor piešťanského Dňa objatí Rastislav Gablovič. Podstata podujatia je veľmi jednoduchá, vopred určení dobrovoľníci  majú v rukách papiere alebo kartóny,  na ktorých majú napísané Free hugs/Objatia zadarmo a každý, kto chce, ich môže objať. Podľa Gabloviča sa na Slovensku Deň objatí ujal, preto si myslí, že aj v Piešťanoch bude mať  úspech a pokračovanie. „K organizovaniu Dňa objatí v Piešťanoch ma viedlo to, že sa zabúda na objatia a na ich silu. Myslím si, že pri objatí sa každému zlepší deň a možno sa začne aspoň v tej chvíli pozerať na život inak. Čo je predsa krajšie ako úprimné objatie? Táto akcia je zameraná na to,  aby ľudia nechodili so sklonenou hlavou,  ale aby zistili, že jedno malé úprimné objatie dokáže spríjemniť deň,“ dopĺňa organizátor a zároveň vyzýva Piešťancov, aby sa objímali. K výzve sa pripája aj redakcia portálu PNky.

Reklama

Ak nie ste veľkými fanúšikmi fyzického kontaktu s cudzími ľuďmi a v sobotu 6. septembra popoludní zbadáte hlúčiky objímajúcich sa ľudí na piešťanskom korze, nekrúťte odsudzujúco hlavami, ale venujte im aspoň úsmev – aj ten je zadarmo!

(red)

Reklama

deň objatí plagát hotový

REKLAMA

MONKEY

Populárne články