Connect with us

Aktuality

Nebezpečnú látku vypustil do kanalizácie neznámy páchateľ

Published

on

Reklama
Reklama

Priemyselné rozpúšťadlo spôsobilo intoxikáciu jedného zo zasahujúcich pracovníkov poruchovej služby Slovenského plynárenského priemyslu. Príčinou zápachu, na ktorý hasičov včera okolo poludnia upozornili obyvatelia Bottovej ulice, nebol plyn. Niekto vylial do kanalizácie nebezpečnú chemickú látku.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=c4v95GBYP0Q[/youtube]

Kvôli zisteniu jej pôvodu boli privolaní chemici. Pomocou mobilného laboratória určili, že ide o tzv. solventnú naftu, ktorá sa podľa krajského hovorcu hasičov používa pri práci s olejovými, asfaltovými alebo vypaľovacími lakmi a pre človeka predstavuje zdravotné nebezpečenstvo.

„Hasiči vykonali evakuáciu 10 osôb z budov na voľné priestranstvo a zabezpečili vetranie postihnutých rodinných domov,“ uviedol ich hovorca Peter Bílik. Polícia uzavrela ulice Bottova a Dírova, ale zasahovať musela aj rýchla zdravotná pomoc. Prišlo totiž k intoxikácii pracovníka poruchovej služby SPP.

Reklama

Podľa predbežných záverov vyšetrovania, neznámy páchateľ chcel nezákonne zlikvidovať nebezpečnú látku tým, že ju vylial do kanalizácie.

Text a foto: Martin Palkovič Video: Viktor Vrábel

Populárne články