Connect with us

Aktuality

Nasadnite na cyklobus a poďte na cyklistický výlet do Karpát

Published

on

Reklama
Reklama
Trnavská krajská organizácia cestovného ruchu pripravila ďalší z cyklobusov. Z Piešťan, i z Trnavy, vás do Karpát bude voziť každý víkend od soboty 28. augusta až do 17. októbra. Zažite  atmosféru v krásnej prírode Malých Karpát na bajku. Stačí nasadnúť na autobus s prívesom pre bicykle a ten váz odvezie pohodlne a bezpečne k trasám a okruhom Malých Karpát.
Autobus štartuje z Trnavy o 8:00 h a záujemcov odvezie až do Brezovej pod Bradlom. Druhý raz ide z Trnavy o 13:00 h pre tých, ktorý by sa rozhodli pre popoludňajšiu cyklistiku. Z Piešťan odchádza o 9:50h. Ak sa Piešťanci chcú odviezť aj domov, odchod autobusu z Brezovej pod Bradlom je 16:15 h. Lístky je možné zakúpiť priamo v cyklobuse.

Cena spiatočného lístka:

Dospelý 3 €
Dieťa od 3 do 16 rokov 1,50 €
Dieťa do 3 rokov zdarma
Cena jednosmerného lístka:
Dospelý 1,50 €
Dieťa od 3 do 16 rokov 0,75 €
Dieťa do 3 rokov zdarma
Nájdite si svoje nové obľúbené miesta pre aktívny oddych. Všetky tipy na cyklotrasy a miesta, ktoré sa oplatí vidieť nájdete na stránke www.krajzazitkov.sk.

 

TOP cyklookruhy podľa krajzazitkov.sk

Cyklookruh 5205 – 003 – 2201

Trasa: Horné Orešany – Smolenice – Trstín, rázcestie na Bukovú – Buková – Plavecký Peter – Pod hôrkami – Červená hora – Pod Veterlínom – Smolenice, rázcestie na Jahodník – Lošonec – Horné Orešany
Vzdialenosť: 40,1 km
Kategória: striedanie ľahkej a strednej (sport), MTB bajky
Prevýšenie: 481/200 m
Povrch: asfalt, spevnená cesta, trail, lesná cesta
 

Cyklookruh č. 8211 – 2302 – 8220 – 2203

Trasa: Dobrá Voda – Brezová pod Bradlom – Hradište pod Vrátnom – Osuské – Jablonica – Horáreň Suchánka – Dobrá Voda
Vzdialenosť: 37 km
Kategória: striedanie ľahkej a strednej (sport), MTB bajky
Prevýšenie: 420/205 m
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Cyklookruh 2203 – 5215 – 003 – 8211

Trasa: Dobrá Voda – Horáreň Suchánek – Rovnice – Cerová, horáreň – Mikolánová – Katarínka – Dechtice, Horné pole – Dobrá Voda
Vzdialenosť: 26,1 km
Kategória: striedanie ľahkej a strednej (sport), MTB bajky
Prevýšenie: 390/218 m
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Reklama
Cyklotrasa č. 8309
Trasa: Brezová pod Bradlom – Prietrž – hrad Branč a späť

Vzdialenosť: 42,8 km
Kategória: Ľahké (rekrea) MTB
Prevýšenie: 478/359 m
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Cyklotrasa č. 2302
Trasa: Brezová pod Bradlom – Košariská – Podkylava – Podvrch – Hrachovište a späť

Vzdialenosť: 38,4 km
Kategória: Stredné (sport) cestné
Prevýšenie: 360/209 m
Povrch: asfalt

Cyklookruh 8309 – 022 – 2202 – 5302
Trasa: Brezová pod Bradlom – Prietrž – Bukovec – Polianka – Priepasné – Brezová pod Bradlom

Vzdialenosť: 37,1 km
Kategória: Ľahké a stredné (rekrea) MTB
Prevýšenie: 435/229 m
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Cyklookruh 5302 – 022 – 2302
Trasa: Brezová pod Bradlom – Priepasné – Polianka – Myjava – Stará Turá – Vaďovce – Hrachovište – Podkylava – Košariská – Brezová pod Bradlom

Vzdialenosť: 55,9 km
Kategória: Ľahké (rekrea) a stredné (sport) cestné
Prevýšenie: 430/209 m
Povrch: asfalt

Čo sa oplatí vidieť?

Zrúcanina hradu Dobrá Voda, Dobrá Voda
Stupeň zachovania zrúcaniny je pomerne veľký. Relatívne najviac je narušené jadro hradu, ktoré na prvý pohľad tvorí dvojvežová dispozícia s palácom zovretým medzi hranolové veže. No veže sú oproti sebe nepatrne pootočené a ani palác s nimi netvorí jednotný blok. Z veží sa zachovali len pôdorysné polovice. Do brány predhradia sa vchádzalo cez stúpajúci drevený most. Na múr pôvodného predhradia nadväzovala nová časť hradu podkovovitou delovou baštou s padacími mrežami. Pod hrozbou osmanských výbojov bol vybudovaný dolný hrad s hospodárskymi budovami. Prístupová cesta na horný hrad potom viedla cez štyri brány dômyselnými serpentínami, ktorých rovné úseky boli bránené vždy z vyššieho miesta.
Vodná nádrž Sĺňava a Ratnovská zátoka, Piešťany
Najznámejšia rekreačná letná oblasť, ktorá sa nachádza pri meste Piešťany. Vodná plocha má po oboch stranách vybudované prístupové cesty, dva autokempingy – Sĺňava a Lodenica, niekoľko penziónov a hotelov, požičovne športových potrieb a celý rad doplnkových služieb. Pre milovníkov vodných športov je tu možnosť windsurfingu, vodného lyžovania, kanoistiky, jachtingu, člnkovania. V obci Ratnovce sa nachádza vodno-lyžiarsky vlek. Počas leta sa tu uskutočňujú rôzne športové podujatia. Okolo priehrady je vybudovaná 12 km asfaltová trasa po korunke hrádze pre peších, cyklistov aj korčuliarov. Atrakciou nádrže Sĺňava je umelo vybudovaný tzv. vtáčí ostrov.
Mohyla M. R. Štefánika, Brezová pod Bradlom
Areál Mohyly M. R. Štefánika na Bradle, miesto konania každoročných spomienkových slávností, je skutočným miestom pamäti národa. Vďaka nespornému významu Štefánikovej osobnosti i vďaka svojim umeleckým kvalitám bola Mohyla Milana Rastislava Štefánika r. 2009 slávnostne zapísaná do zoznamu Európskeho kultúrneho dedičstva.
Zdroj: krajzazitkov.sk

Populárne články