Connect with us

Aktuality

Národný kontrolný úrad skúma cyklotrasy

Published

on

Reklama

Medzinárodnú kontrolnú akciu zameranú na výstavbu a údržbu cyklotrás na Slovensku vykonáva v tomto období Národný kontrolný úrad Slovenskej republiky (NKÚ) spolu so štátnym kontrolným úradom Maďarska. Cyklisti môžu vyplniť dotazník, ktorý pomôže pri prieskume využívania cyklotrás.

[singlepic id=14535 w=320 h=240 float=left]„Kontrola je zameraná na hospodárnosť, efektívnosť a účinnosť využitia prostriedkov Európskej únie a prostriedkov štátneho rozpočtu použitých v rokoch 2006 až 2011 na výstavbu a údržbu cyklotrás na Slovensku,“ informovala hovorkyňa NKÚ Lenka Ištvánová.

Reklama

Inštitúcia sa podľa jej slov zaujíma o názor ľudí, ktorých sa problematika najviac dotýka. Vyplnením anonymného dotazníka môže každý prispieť k „v súčasnosti vypracovávanej Koncepcii budovania cyklotrás na Slovensku, ktorú na pokyn Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vypracúva Výskumný ústav dopravy, ktorý má rovnako záujem o výsledky našej kontroly.“

Dotazník nájdete na tejto adrese. Pýta sa napríklad na aký účel ľudia využívajú pohyb na bicykli, ako často a ako sú spokojní so značením cyklotrás.

Reklama

Text: Martin Palkovič

Populárne články