Connect with us

Aktuality

Najvyšší predstavitelia Piešťan, Hlohovca a Leopoldova na návšteve v „atomke“

Published

on

Reklama

V piatok 20. februára sa primátorka Leopoldova Terézia Kavuliaková a primátori Piešťan Miloš Tamajka a Hlohovca Miroslav Kollár zúčastnili prehliadky jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice. Stretli sa s generálnym riaditeľom Slovenských elektrární Nicolom Cotugnom a riaditeľom EBO Milanom Molnárom. Zástupcovia miest sa zaujímali sa predovšetkým o bezpečnosť, ale v prípade Hlohovca a Leopoldova rezonovala tiež otázka ceny tepla, ktorú mestám dodáva elektráreň.

DSC_0024w

Reklama

Primátori troch najbližších miest z okolia jadrovej elektrárne sa zaujímali predovšetkým o bezpečnosť prevádzky elektrárne a jej možné vplyvy na životné prostredie a na zdravie obyvateľov okolitých obcí. Kompetentní sa vyjadrili, že vzhľadom na rozsiahle investície do zvýšenia efektívnosti aj bezpečnostných štandardov po vstupe talianskej spoločnosti Enel do Slovenských elektrární sa darí minimalizovať potenciálne riziká vyplývajúce z prevádzky elektrárne.

Mestá Hlohovec a Leopoldov sú v súčasnosti zásobované teplom cez horúcovod z atómovej elektrárne za výhodné ceny. Podľa vyjadrenia Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej, ktorá má na starosti komunikáciu a vonkajšie vzťahy na hlohovskej radnici, sa primátor Hlohovca  zaujímal aj o budúci vývoj ceny tepla produkovaného v EBO po prípadnom spustení paroplynového cyklu v Trnave. Tie by sa po potenciálnom spustení novej konkurenčnej paroplynovej elektrárne v Trnave s najväčšou pravdepodobnosťou zásadne zvýšili.

Reklama

DSC_0016w DSC_0006w

 

TS MsÚ Hlohovec/red Foto:Zuzana Hrinková Siebenstichová

Populárne články