Connect with us

Aktuality

Najväčšia potravinová zbierka trvá do nedele. Podporili ju aj futbalisti Spartaka

Zamestnanci a dobrovoľníci charity prichádzajú už desiaty rok na predajne obchodných reťazcov, aby vyzbierali trvanlivé potraviny a drogériu pre ľudí v núdzi. Začala sa Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku. Potrvá do nedele.

Published

on

Reklama
Reklama

Nakupovanie potravín môžu ľudia v týchto dňoch spojiť s pomocou pre núdznych. Najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku organizuje Tesco v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a ďalšími štyrmi organizáciami. Na predajniach obchodného reťazca prebieha od štvrtka 24. novembra do nedele 27. novembra, verejnosť do nej môže prispieť aj online, a to až do 23. decembra. Ide o jej desiaty ročník, na čo upozornia v niektorých prevádzkach aj zlaté balóny s jubilejnou desiatkou.


Do potravinovej zbierky sa môže zapojiť každý bez ohľadu na veľkosť podarovaného nákupu. Pre tých, ktorí nevedia čím majú prispieť, budú pripravené vzorové balíčky potravín v rozličnej hodnote. Vítané sú strukoviny, cestoviny, ryža, káva, čaj, med či instantné ale aj hygienické potreby, ktoré bežne využíva každý človek, ako aj plienky a ďalšie hygienické potreby pre deti. Darovanie potravín je jednoduché – stačí ich po zakúpení odovzdať na vyznačené miesto za pokladničnou zónou alebo priamo do stánku, v ktorom čakajú zamestnanci a dobrovoľníci charity.

Vlani sa podarilo vyzbierať 89 ton potravín. Charita nimi podporuje ľudí v nepriaznivej sociálnej situácii a pomáha aj vo viac ako tristo zariadeniach pre opustené a zdravotne hendikepované deti, týrané ženy, osamelých či nevládnych seniorov. Vďaka potravinovej zbierke vydáva Trnavská arcidiecézna charita potravinovú pomoc rodinám a jednotlivcom v núdzi, pomáha rodinám a obetiam domáceho násilia v Centre pomoci človeku v Piešťanoch a pripravuje raňajky pre ľudí bez domova v Centre pomoci človeku v Trnave. Prostredníctvom farských charít distribuuje túto pomoc aj na juhu a severe arcidiecézy a podporuje nimi aj ľudí z Ukrajiny, ktorí našli dočasné útočisko v Trnave a okolí.

Do potravinovej zbierky sa zapojili aj futbalisti Spartaka Trnava, ktorí spoločne vyzbierali obnos peňazí. Na čele s kapitánom Martinom Mikovičom nakúpili v piatok popoludní potraviny a drogériu a osobne ich odovzdali na predajni v Trnave. Inšpirovať k takejto pomoci chcú aj fanúšikov a ďalšiu verejnosť.

Reklama

„Veríme, že aj v dnešných, ťažkých časoch sa nájde dosť ľudí, ktorí radi pomôžu a zo svojich finančných prostriedkov darujú potraviny tým, ktorí nemajú to šťastie zadovážiť si ich sami,“ hovorí riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech. Z roka na rok podľa neho stúpa počet ľudí, ktorí sú odkázaní na potravinovú pomoc. „Do skupiny ľudí, ktorým pomáhame, pribúdajú aj ľudia s vyšším vzdelaním, nie sú to už len ľudia bez domova či ľudia odkázaní na sociálne dávky. Každá pomoc sa preto ráta,“ objasňuje Miroslav Dzurech.

Viac informácií o Tesco zbierke nájdete na https://www.charita.sk/potravinova-zbierka-2022/.

TS

Populárne články