Úvod Aktuality Najtransparentnejším slovenským mestom je Vranov nad Topľou, Piešťany sú na 26. mieste

Najtransparentnejším slovenským mestom je Vranov nad Topľou, Piešťany sú na 26. mieste

REKLAMA

Transparency International Slovensko podrobila 100 najväčších slovenských miest opäť kontrole transparentnosti, v hodnotení najlepšie dopadlo mesto Vranov nad Topľou, ktoré dosiahlo až 78,7 percenta 폰으로 다운로드. Pozitívnou správou je, že od posledných volieb sa otvorenosť samospráv mierne zvýšila, v priemere o 4 percentuálne body. Piešťany napriek tomu, že si oproti roku 2016 percentuálne polepšili na 58 percent, zostávajú v rebríčku na rovnakom 26 신세기 에반게리온 다운로드. mieste ako v roku 2014. Najväčšie rezervy majú podľa výsledkov v oblasti predaja a prenájmu majetku, kde dosiahli len 5 percentnú transparentnosť Drastic Pokémon Heartgold.

pn tu

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Transparency International Slovensko hodnotila napríklad oblasti ako Prístup k informáciám, Účasť verejnosti na rozhodovaní, Predaj a prenájom majetku, Personálna politika, dohromady sa jednalo až o 11 rôznych oblastí v ktorých mohli samosprávy dosiahnuť až 100 percentuálnych bodov imageready. Piešťany boli v prvom hodnotení v roku 2010 na 34. mieste, o dva roky neskôr sa dostali na vynikajúce 11. miesto a 62 percent. Následne v roku 2014 klesli na 26 올레체 neo 다운로드. miesto, ktoré si udržali aj dva roky od volieb, i keď z 53 percent transparentnosť v uplynulom období stúpla na 58.

Podľa hodnotenia je Transparency International Slovensko dosiahlo Mesto Piešťany najväčšiu mieru transparentnosti v oblasti prístupu k informáciám, až 92 percent, dobré výsledky má i v účasti verejnosti na rozhodovaní a verejných obstarávaniach a zabezpečovaniach služieb php file upload. Naopak najmenej priehľadnými sú predaj a prenájom majetku, kde naša samospráva dosiahla len 5 percentnú transparentnosť. tabuľka Piešťany

Predošlý víťaz rebríčka Mesto Martin (76,5%) sa vrátilo na 2 실업인정신청서 다운로드. pozíciu z roku 2012, keď sa tentokrát pred neho dokázal dostať 23-tisícový Vranov nad Topľou (78,7%). Toto východoslovenské mesto sa pritom ešte pred štyrmi rokmi delilo o poslednú 99 Java poi Excel download. priečku s Bytčou. Jeho predstavitelia však po nelichotivom umiestnení vyjadrili odhodlanie výrazne otvoriť mesto verejnej kontrole a už v roku 2014 sa stali skokanom ročníka 윤미래 angel 다운로드. Tretie miesto rovnako ako vlani obsadila Rožňava.

Rebríček Otvorená samospráva 2016 je len prvotným ukazovateľom otvorenosti samosprávy Vampire Hunter d Download. Čím vyššie je mesto v rebríčku umiestnené, tým podľa TIS obec vytvára menší priestor pre korupciu a netransparentnosť. V žiadnom prípade sa však vysoko otvorená samospráva nedá označiť za nekorupčnú, a naopak. Dobré formálne pravidlá spravidla vedú k nižšej korupcii, ale určite jej menší rozsah negarantujú. Na komplexnejší obraz o transparentnosti TIS ponúka samosprávam osobitný audit samosprávy v projekte Transparentné mesto, ktorého sa už zúčastnilo mesto Martin, Žiar nad Hronom, mestská časť Bratislava-Ružinov a mesto Prievidza.

-lt/Zdroj a grafika: Transparency International Slovensko-

REKLAMA