Úvod Aktuality Najstaršia rotunda opäť priláka davy

Najstaršia rotunda opäť priláka davy

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Rotunda sv. Juraja v nad Nitrianskou Blatnicou je najstaršia v strednej Európe. Vek okna, ktoré sa našlo pri nedávnej rekonštrukcii historickej pamiatky, skúmali odborníci z viacerých vedeckých inštitúcií 섹션tv 다운로드. Výsledok? Rotunda je asi z roku 830, plus mínus 40 rokov, čo znamená, že bola pravdepodobne postavená ešte pred príchodom sv. Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu 조조전 mod 다운로드. Už o pár dní budete môcť zažiť tradičnú Svätojurskú púť k rotunde, ktorá každoročne láka davy návštevníkov.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Púť sa uskutoční v nedeľu 29 윈도우 커서 다운로드. apríla. Svätú omšu, ktorá začína o 10:00 h pri rotunde bude celebrovať vojenský ordinár biskum Mons. František Rábek.

Po omši je od 11:30 h pripravený kultúrny program pri príležitosti udelenia ceny „Fénix“ – Kultúrna pamiatka roka 2016 a stanovenia veku rotundy Super China download. Vystúpia v ňom mužský spevácky zbor Mužáci Moravia, pesničkárka Sima Martausová a ľudová hudba Bojňáci.

Počas celého dňa sa na lúke Púšť koná Svätojurský jarmok a deti sa budú môcť zabaviť pri Lesnej pedagogike 그대라는 사치 다운로드.

V Nitrianskej Blatnici sa na slávnostnú nedeľu budú chystať už dva dni predtým 콜 오브 듀티 무료 다운로드. Od piatku sa konajú Dni obce. Tie v piatok začnú stavaním mája a majálesom. V sobotu slávnostne pri rotunde otvoria Skautské dni a uskutočnia sa tu skautské preteky youcam 다운로드. Podvečer sa môžete tešiť na futbalový súboj Blatnice proti Jacovciam a návštevníkov bude v parku pri kolkárni zabávať dychová hudba Bieličanka Šarfianom Sledge 192 downloads.

-th- Foto: OZ Rotunda Jurko

REKLAMA