Connect with us

Aktuality

Najpálčivejším problémom Piešťan je chýbajúce nové premostenie Váhu

Published

on

Reklama

V celoročnej ankete odovzdali návštevníci nášho portálu viac než 6-tisíc hlasov. V novom roku sa dočkajú iba čiastočného riešenia problému, ktorý považujú za najpálčivejší.

[singlepic id=36676 w= h= float=center]

Reklama

Správca jediného cestného premostenia rieky Váh v Piešťanoch a okolí sa na jar postará o jeho čiastočnú opravu. Trnavský samosprávny kraj na to vyhradil 200-tisíc eur, rekonštrukciu lávky pre peších a cyklistov zaplatí radnica.

Rozšírenia úzkej vozovky na Krajinskom moste o 50 cm sa obyvatelia Piešťan a okolitých obcí dočkajú viac než 20 rokov po jeho poslednej veľkej rekonštrukcii. Napriek tomu im aj v strednodobom výhľade bude chýbať nové premostenie Váhu. Tento problém dostal v ankete, ktorú sme odštartovali 15. januára 42% všetkých hlasov.

Reklama

Ani riešenia nedostatku, ktorý skončil s viac než 1 900 hlasmi na druhom miesta, sa s najväčšou pravdepodobnosťou tak skoro nedočkáme. Ako sme už informovali, súkromný investor od zámeru výstavby nového kúpaliska odstúpil a v mestskom rozpočte na budúci rok peniaze na realizáciu tohto projektu nie sú vyhradené.

Menej pálčivejšia je podľa hlasujúcich ruina hotela Slovan. Jeho oprava by mala pre naše mesto prínos podľa 9 % hlasujúcich. Objekt aj naďalej vlastnia Slovenské liečebné kúpele Piešťany a jeho rekonštrukcia nie je na rok 2014 ohlásená.

Nové cyklochodníky by Piešťanom pomohli podľa 5 % hlasujúcich. Rekonštrukcia Kolonádového mosta, revitalizácia predstaničného priestoru a zlepšenie propagácie cestovného ruchu dostali zhodne – 2 % hlasov.

Kolonádový most pritom na jar tohto roku dostal novú fasádu aj osvetlenie. Radnica sa aktuálne uchádza o dotácie z eurofondov na opravu jeho strechy. S revitalizáciou stanice sa zatiaľ nepočíta, ale propagáciu cestovného ruchu možno v najbližších dvanástich mesiacoch vylepší Rezort Piešťany. Pre túto organiizáciu to bude už tretí rok jej existencie.

Autor: Martin Palkovič

Populárne články