Connect with us

Aktuality

Nafukovací aquapark by mali otvoriť už o pár týždňov

Published

on

Reklama

Niekoľko tatroviek  piesku je už navezených na mieste, kde má onedlho vyrásť nafukovací aquapark. Podľa web stránky tejto atrakcie, tam prví návštevníci zavítajú už v druhej polovici mája.

aquapark2

Reklama

Prípravy na otvorenie vodného sveta, ktorý bude z veľkej časti nafukovací, sú už v plnom prúde. Nedávno investor ohlásil príchod čínskeho odborníka, ktorý bude dozerať na stavbu atrakcií. Aktuálne sú na parkovisku neďaleko zimného štadióna kopy piesku, ktorý bude tvoriť pláž. Vznikla tiež web stránka informujúca o novinkách tejto atrakcie. Otvorenie je naplánované na druhú polovicu mája. Ľudia budú môcť vodný svet využívať od 7.00 do 22.00 h.

pano aquapark 1

Reklama

Dominantou aquaparku má byť šmykľavka dlhá 50 m, ktorá je podľa investora najdlhšou v strednej Európe. Ďalšia, 11 metrová šmykľavka bude mať tvar žraloka. Má byť súčasťou zážitkového bazéna s priemerom 33 metrov. V areáli bude aj plavecký bazén s hĺbkou 130 cm a dĺžkou 40 metrov. Najmenších poteší detský bazén.

Na nafukovací vodný svet bolo potrebné nájsť pozemok s rozlohou 10-tisíc metrov štvorcových. Priestor, kde bude aquapark stáť, bol doteraz označený ako parkovisko Easton Arény. Nachádza sa v rekreačnej časti Piešťan, blízko Lodenice a Sĺňavy.

Autor: mp Foto: ht

Populárne články