Úvod Aktuality Nadšenec vytvára film o piešťanských automobilových dizajéroch

Nadšenec vytvára film o piešťanských automobilových dizajéroch

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Piešťanec Michal Havrila sa takmer pred rokom rozhodol natočiť dokumentárny film o miestnych automobilových dizajnéroch s názvom „Slovenské autá, o ktorých ste nevedeli“ japanese ime. Úloha, ktorú si stanovil, bola poriadne náročná, nakoľko sám nie je filmár a celú produkciu realizuje z vlastných zdrojov. Motivovala ho k tomu túžba zdokumentovať šikovnosť Petra Chudého, Andreja Chotváča a Františka Nemca, ktorí dokázali doslova na kolene vytvoriť jedinečné vozidlá water vango-based. Okrem toho chcel ľuďom pripomenúť veľké časy motorizmu v našom meste, kedy preteky Cena Slovenska navštevovalo až 180 tisíc divákov. Ak sa mu všetko podarí podľa predstáv, dokument by mohol byť hotový v apríli budúceho roku. 

cf

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Trošku ma mrzí, že v Piešťanoch nie je múzeum, ulica, socha alebo aspoň pamätná tabuľa, ktorá by obyvateľom pripomínala Cenu Slovenska java ftp 파일 다운로드. Závodilo tu kopu majstrov sveta, návštevnosť divákov bola obrovská a možno práve to motivovalo skupinu nadšencov, aby stvorili jedinečné autá Giom a Spider Go free download. To, na čo potrebovali značky ako Ferrari, Lotus či McLaren celé tímy konštruktérov dokázali nadšenci Andrej Chotváč, Peter Chudý a František Nemec vytvoriť v provizórnych podmienkach, len vďaka svojmu talentu a túžbe 디시클리너 다운로드. Navyše za socializmu sa veci nedali len tak kúpiť, a tak väčšinu vecí až po najmenšie detaily museli sami vymyslieť a vyrobiť. O ich autách sa dokonca písalo v zahraničí, ale namiesto toho, aby si vyslúžili podporu, stali sa terčom vtedajšieho režimu,“ povedal o filme jeho autor Michal Havrila Tupe.

DSC09876

Snímka

Michal Havrila je prevádzkovateľ webovej stránky o Slovenskom motorizme a o téme, ktorá ho zaujímala mohol napísať článok podložený fotografiami 에쒸비 전권 다운로드. Rozhodol sa však, že svoj nápad spracuje atraktívnejším dokumentárnym spôsobom. Najťažšia podľa jeho slov je práca režiséra, ale najmä preniesť do filmu svoje predstavy a nápady, ktoré sa v nízkorozpočtových podmienkach dajú naplniť len veľmi ťažko Download Blue Manto. Dĺžka hotového filmu sa bude pohybovať v rozmedzí 30 až 60 minút.

„Som Piešťanec a na autá našich dizajnérov i Cenu Slovenska som nesmierne hrdý 쇼미더머니4 거북선 다운로드. Z toho vychádza celý film. Pre ľudí boli tieto medzinárodné závody veľmi zaujímavé a pritiahlo to sem fanúšikov motošportu. Možno práve to motivovalo našich dizajnérov, ktorí nové autá dokázali navrhnúť a konštruktérov, ktorí ich vedeli urobiť Download Cairo. Jeden dal rozum, druhý mal nápad, tretí zručnosť a je zaujímavé, ako ľudia vedia spolupracovať a niečo vytvoriť v tak extrémnych podmienkach, v akých tie autá vytvorili. Navyše boli technologicky na veľmi vysokej úrovni. Giom mal napríklad už v roku 1986 nárazníky integrované do karosérie, čo bolo v tej dobe pokrokové riešenie a do sériovej výroby sa  dostalo až o niekoľko rokov neskôr. Boli to naozaj krásne autá s myšlienkou urobené doslova na kolene,“ dodal autor dokumentu Michal Havrila.

I. Múdry

E. Budke

-lt/Foto: Michal Havrila, Andrej Chotváč, facebook – Piešťany History I. Múdry, E . Budke-

REKLAMA