Connect with us

Aktuality

Na základné školy príde v septembri viac ako 250 prvákov

Published

on

Reklama
Reklama

Na päť základný škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude od septembra chodiť 230 prvákov. Cirkevná základná škola sv. Márie Goretti ich prijala 28. 

[singlepic id=25593 w=520 h=340 float=center]

Zápis sa uskutočnil v rovnakom termíne na všetkých školách – 8. a 9. februára. Učiteľky sa s terajšími škôlkármi rozprávali a aj na základe výtvarného vyjadrenia preverovali ich psychické, fyzické a sociálne schopnosti. Deti kreslili napríklad postavy alebo geometrické tvary. Odpovedali na otázky, či sa dokážu sami obliecť alebo či sa už do školy tešia. Aj podľa toho pedagógovia posudzovali ich psychickú, telesnú a sociálnu vyspelosť.

Najviac budúcich školákov prihlásili rodičia na Základnú školu na Brezovej ulici. Na zápis tam prišlo 108 detí, ale osem z nich má odklad školskej dochádzky. Podľa predpokladaného počtu detí, ktoré v septembri nastúpia do prvých tried , nasledujú základné školy na Mojmírovej (56 prvákov) a Holubyho ulici (40), ZŠ M. R. Štefánika (22) a ZŠ F. E. Scherera (12). Spolu 21 detí, ktoré v tomto roku dosiahnu vek šesť rokov, má odloženú dochádzku.

Reklama

Text: Martin Palkovič  Foto: ht

Populárne články