Connect with us

Aktuality

Na tuningovom zraze napadli mladú dvojicu

Published

on

Reklama

Silný otras mozgu, strata pamäte a zlomeniny lícnych kostí. To sú následky útoku na mladú dvojicu,
ktorý sa stal na tuningovom zraze v piatok 21. júna okolo polnoci. Motívom bola zrejme závisť.

[singlepic id=44372 w=320 h=240 float=left]Roman s priateľkou Martinou prišli do Piešťan so svojím autom, aby sa zúčastnili podujatia Carat Tuning Party. Práve ich vozidlo bolo pravdepodobne dôvodom agresie skupiny piatich mužov, ktorí sa rozhodli poškodiť ho. „Keď začali skákať po aute, Roman ich vyzval, aby prestali. Dotyčný mu odpovedal: Si myslíš, že ti foter kúpi drahú káru a si frajer?“ opisuje udalosť Martina a dodáva: „Najskôr zaútočili na mňa, zhodili ma na zem a potom na Romana.“ Jej priateľ má vážne následky – stratu pamäte, silný otras mozgu a zlomeniny. Útočníci však nešetrili ani ju. Stratila vedomie a privolaní zdravotníci jej museli nasadiť golier.

Reklama

Zarážajúce je, že obetiam sa nikto neodvážil pomôcť pokiaľ boli páchatelia na mieste. Svedkovia však môžu prejaviť odvahu teraz a nahlásiť na polícii všetko, čo by mohlo pomôcť k vypátraniu páchateľov. Kontaktovať môžu aj obete.

Policajná hovorkyňa Martina Kredatusová potvrdila, že v tejto súvislosti bolo prijaté trestné oznámenie: „Muž bol so zraneniami v trnavskej nemocnici, kde ho prišli policajti vypočuť, keďže nebol schopný dostaviť sa na policajný útvar. Neskôr ho so zlomeninami lícnych kostí previezli do Bratislavy. Polícia vo veci koná a okolnosti incidentu prešetrujeme.“ Hovorkyňa dodala, že v areáli podujatia je za verejný poriadok zodpovedný výlučne organizátor.

Reklama

„Je nám veľmi ľúto, že táto situácia vznikla, napriek našej snahe eliminovať všetky nepredvídané udalosti. Poškodených budeme kontaktovať,“ uviedol pre TV Markíza David Varenčák, hlavný organizátor podujatia.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Niščák

REKLAMA

bike-centrum

Populárne články