Connect with us

Aktuality

Na Trajane horel byt

Published

on

Reklama

V utorok 8. februára ráno horel byt na sídlisku Adam Trajan v Piešťanoch. Hasiči z neho vyviedli tri ženy, ktoré sa nadýchali dymu a odovzdali ich do ošetrenia zdravotníkom. Horelo bytové jadro a kuchynská linka.

[singlepic id=9552 w=320 h=240 float=left]Piešťanskí hasiči dostali informáciu o požiari z koordinačného strediska Integrovaného záchranného systému. „Horel byt na 6. poschodí, na ulici E. F. Scherera. Na miesto bola vyslaná technika AHZS MB Atego a IVECO MAGIRUS (výsuvná plošina) a piati hasiči. Koordinačné stredisko IZS vyslalo posádku záchrannej zdravotnej služby. Prieskumom bolo zistené, že na mieste udalosti vplyvom silného zadymenia došlo k intoxikácii splodinami horenia u troch osôb ženského pohlavia. Postihnuté osoby boli vyvedené na voľné priestranstvo a odovzdané posádkam ZZS. Po likvidácii požiaru bytového jadra a kuchynskej linky príslušníci vykonali odvetranie vnútorných priestorov bytu ako aj spoločných priestorov paneláku. Ďalej skontrolovali miesto požiaru a odovzdali majiteľovi bytu,“ informoval Ivan Peťko, hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave. Príčinou vzniku požiaru bola obsluha tepelného spotrebiča pri varení. Výška škody bola vyčíslená vo výške 6 000.- €.

Reklama

Hasičom sa podarilo požiar rýchlo zlikvidovať, takže našťastie k ničomu katastrofickému ako bol vlani požiar PT-čka neprišlo. Opäť si však vyskúšali aký je problém dostať sa s technikou k paneláku na sídlisku A. Trajan. Aj napriek tomu, že parkoviská boli už poloprázdne, mali čo robiť aby sa s veľkou plošinou otočili a spravili čo potrebujú. Ešte šťastie, že požiar nevznikol v noci, to by mali oveľa viac problémov.

Autor: db Foto: rh, Tomáš Hudcovič, Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trnave

Reklama

[nggallery id=459]

Populárne články