Connect with us

Aktuality

Na skrášlenie Lida ide ďalších 6-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Aktivisti z občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany už druhýkrát uspeli s projektom na revitalizáciu časti ostrova uprostred Piešťan. Z grantového programu Pohoda za mestom nadácie Ekopolis získali 6-tisíc eur. Ich projekt sa dostal medzi šesticu najlepších z celkového počtu 42 žiadostí.

15 vysledky brigady

Cieľom grantového programu je podporiť úpravu rekreačných priestorov v zázemí miest s počtom obyvateľov nad 25-tisíc. Záujemcom dáva možnosť skrášliť miesta pre hodnotnejšie prežívanie ich voľného času. Výsledkom by mali byť bezpečné a príjemné miesta na oddych, zábavu a šport, vytvorenie priestorov pre stretnutia a sociálne kontakty.

REKLAMA

Reklama

Banner_skriabanie

Presne tak má v predstavách členov Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany vyzerať aj piešťanské Lido. Najväčšiu časť ich rozpočtu tvorí materiál na kreatívnu oddychovú zónu a prírodnú posilňovňu. Realizovať ich chcú s pomocou dobrovoľníkov, ktorí na mieste spravili kus práce už v sobotu 15. marca.

Po minuloročnom vyčistení územia od náletových drevín a odpadkov nasledovalo osadenie lavičiek a smetných košov, vytvorenie malého detského ihriska a kultivácia pláže. Onedlho na mieste pribudne pingpongový stôl a diskgolfový kôš. Kreatívna zóna poteší najmä deti, ktoré v nej vďaka podpore nadácie Ekopolis, budú môcť rozvíjať hravým spôsobom svoje schopnosti . K aktívnemu oddychu obyvateľov Piešťan prispeje prírodná posilňovňa.

Nadácia Ekopolis v spolupráci s partnerom programu – spoločnosťou Heineken Slovensko podporila šesť najlepších projektov po celom Slovensku celkovou sumou 30-tisíc eur.

Text: Tlačová správa Ekopolis/red

Populárne články