Connect with us

Aktuality

Na Pohode aj ilustrátorka Mária Nerádová

Published

on

Reklama

Po prvýkrát sa na letnom festivale Pohoda predstaví aj Asociácia ilustrátorov (ASIL), ktorý v literárnom klube Martinus pripravuje vizuálno-predstavenie v priamom prenose. Medzi talentovanými umelcami, ktorí na Pohode „vystúpia“ je aj Mária Nerádová, ktorá istý čas žila v Piešťanoch.

Reklama

V tunajšej mestskej knižnici nedávno táto absolventka Ateliéru voľnej grafiky VŠVÚ prezentovala svoju bakalársku prácu z Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne, za ktorú v roku 2010 dostala ocenenie v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska.

Slovensko-český obrázkový slovník zákerných slov má naučiť české aj slovenské deti výrazy, ktorým vďaka rozdeleniu často nerozumejú. Kniha v nich chce pestovať dvojjazyčnosť, ktorá sa u mladej generácie pomaly stráca. Slovník zatiaľ existuje iba v dvoch exemplároch a čaká a vydavateľa.

Reklama

Na Pohode sa bude Mária Nerádová podielať na tvorbe ďalšej originálnej knihy. V nej grafici a ilustártori Juraj Balogh, Martina Rozinajová, Tomáš Klepoch, Veronika Holecová a Marek Cina vytvoria obsah rôznymi technikami, priamo na pódiu pred divákmi.

Text: M. Palkovič Foto: T. Hudcovič

Populárne články