Connect with us

Aktuality

Na Kolesách proti rakovine bojovalo vyše 600 školákov

Published

on

Reklama

Piešťanského kola výzvy Na Kolesách proti rakovine sa v pondelok dopoludnia zúčastnilo 618 školákov z tridsiatich prihlásených tried prvého stupňa piešťanských základných škôl. Najmenší súťažili na kolobežkách, žiaci vyšších ročníkov si dali slalom na bicykloch. Pre všetky triedy za účasť, ktorá bola v tomto ročníku naozaj vysoká, mali organizátori pripravenú aj odmenu.

IMG_7010Podujatie odštartovalo vystúpením tanečníkov zo Základnej umeleckej školy a deťom sa prihovoril aj primátor mesta Miloš Tamajka, ktorý im pripomenul, aký je pohyb dôležitý pre naše zdravie. Okrem súťaženia sa piešťanskí školáci ku kampani pripojili aj kresbami na chodník a ako bonus sa mohli na kolesách aj povoziť posediačky – po parku na Piešťanskom expresse. Podujatie organizovalo Mesto Piešťany v spolupráci s Centrom voľného času Ahoj a základnými školami.

Reklama

Kampaň Na kolesách proti rakovine je športovo-kultúrno-vzdelávací projekt, ktorý na Slovensku prebieha už od roku 2003. Zakladateľom kampane je bývalý paralympionik, víťaz Paralympijských hier Sydney 2000 v dráhovej cyklistike Radovan Kaufman. Pri zrode kampane v roku 2003 Radovan intenzívne pomáhal, avšak ešte počas nej prehral svoj boj s rakovinou a vo veku 25 rokov zomrel. Kampaň sa odvtedy stala významným projektom Slovenského paralympijského výboru. Želaným cieľom kampane je robiť širokú osvetu v prevencií a zapojiť aktívne ľudí do športových aktivít.

 

Reklama

IMG_7017Okrem štandardného prejdenia stanovenej symbolickej trasy na nemotorovom kolieskovom prostriedku ponúka účastníkom zapojenie sa do ďalších sprievodných športových aktivít. Medzi najpopulárnejšie patria súťaže na bicykloch a kolieskových korčuliach, ale na svoje si prídu aj skateboardisti. Týmto sa darí oslovovať širokú verejnosť bez rozdielu veku. Doteraz sa aktívne zapojilo do všetkých aktivít viac ako 900 tisíc účastníkov, ktorí takto aktívnou formou prispievajú k boju proti rakovine. Do projektu sa každoročne zapája 50 – 60 miest a obcí na celom Slovensku.

Red/www.nakolesach.sk, foto: A. Drahovská

 

Populárne články