Connect with us

Aktuality

Na Knižnom bazáre PIWC vyzbierali 413 eur

Published

on

Reklama
Reklama

Knihy na terase Kursalonu mali aj tentoraz úspech. Už dve hodiny pred koncom Knižného bazáru narátali organizátorky vyše sto kupujúcich a päťstoviek predaných kníh. Charitatívny predaj pripravili 11. mája členky Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch (PIWC).

[singlepic id=29169 w=320 h=240 float=left]„Finančný výťažok, ktorý sme získali, činí 413,50 eur,“ informovala prezidentka PIWC Jana Macháčová. Tieto peniaze pôjdu na notebook pre 12-ročného všestranne nadaného chlapca zo znevýhodneného prostredia.

„Našla som tu niektoré detektívky Agathy Chriestie, ktoré som ešte nečítala. A to už ich mám za sebou pomerne veľa,“ pochválila sa jedna z kupujúcich. Staršia beletria stála na Knižnom bazáre 50 centov.

Záujem bol o všetky žánre. Študenti hľadali učebnice, najmä cudzích jazykov a na svoje si prišli aj zberatelia. Medzi ponúkanými knihami sa dali nájsť skvosty ako napríklad román Karla Čapka Obyčejný život vydaný v roku 1939.

Reklama

Za necelý mesiac od vyhlásenia zbierky kníh pre toto charitatívne podujatie ich Piešťanci odovzdali členkám Medzinárodného klubu žien viac než 2 500. Tie, ktoré sa 11. mája na terase Kursalonu nepredali budú k dispozícii v kníhkupectve Bene – Libri. Keďže sa tam nezmestia všetky, postupne ich budú dokladať, podľa toho ako sa minú. Aj takto vyzbierané peniaze pôjdu na dobročinné účely.

[nggallery id=1630]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články