Úvod Aktuality Na Jurka sa bude putovať poslednú aprílovú nedeľu

Na Jurka sa bude putovať poslednú aprílovú nedeľu

REKLAMA

Svätojurajská púť k rotunde pri Nitrianskej Blatnici sa tento rok uskutoční v nedeľu 30. apríla 2017. Koná sa pod záštitou ministra kultúry a bude spojená s požehnaním zreštaurovanej Rotundy sv Kakao Talk Emoji. Juraja. Sv. omšu so začiatkom o 10.00 celebruje nitriansky biskup Mons. Viliam Judák.

Svojho patróna si na tejto púti si tradične uctievajú aj skauti, organizovaním nočného pochodu „na Jurka“ 교토 지도 다운로드. Počas neho si skúšajú orientáciu v lese po tme a prekonávajú svoj strach. Sv. Juraj je symbolom rytierstva, šľachetnosti a nezištnej obetavosti Download 3D Driving Class. Stal sa ochrancom rytierskeho stavu, drží patronát nad anglickým kráľovstvom a je aj patrónom skautov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl

Kruhová kaplnka sv. Juraja je miestom stretnutia veriacich už od roku 1530. Tradíciu neprerušil ani komunistický režim 나의 소녀시대 ost 다운로드. Stojí na základoch rotundy z čias Veľkej Moravy, kedy bol v jej okolí veľmožský dvorec, podobný tomu na Kostolci. Vznik stavby je datovaný na 1 Forticlient VPN. tretinu 9. storočia. O záchranu tejto starorománskej pamiatky sa stará občianske združenie Rotunda Jurko. Kaplnka pred pár rokmi prešla rekonštrukciou movie yeodo. Svätojurskej púte, ktorá vedie krásnou prírodou Považského Inovca sa pravidelne zúčastňujú tisícky veriacich zo širokého okolia.

-inf-, Zdroj: www.rotundajurko.sk, ilustr jboss 6 다운로드. foto: archív PNKy

 

 

REKLAMA