Connect with us

Aktuality

Na jednom aute jazdili po Trnave dvaja opití

Published

on

Reklama
Reklama

Trnavskí policajti zastavili v piatok v priebehu pol hodiny dvakrát to isté auto. Obaja jeho vodiči šoférovali pod vplyvom alkoholu.

„Policajná hliadka krátko po 14.00 h zastavila na Mozartovej ulici v Trnave auto Renault Clio, ktorého vodič jazdil po strede cesty so zapnutými smerovkami. Policajti podrobili 51-ročného muža dychovej skúške. Trnavčan nafúkal viac ako 3 promile alkoholu v dychu,“ uviedla Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Policajti vodiča zadržali a previezli do cely policajného zaistenia. Auto bolo odtlačené na parkovacie miesto a riadne uzamknuté.

Krátko po 14:30 h spozorovala druhá hliadka na Beethovenovej ulici to isté auto. „Policajti nenechali nič na náhodu a pre istotu skontrolovali auto aj druhýkrát. 38-ročný Trnavčan pri dychovej skúške nafúkal bezmála 3 promile. Policajti v evidencii vodičov zistili, že muž má navyše súdom zakázané viesť motorové vozidlá. Trnavčan, tak ako aj jeho predchodca, skončil v trnavskej cele policajného zaistenia,“ dodala hovorkyňa.

Reklama

Obaja vodiči boli riešení za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v tzv. super rýchlom konaní. O ich vine a treste rozhodol sudca v nedeľu. Po verdikte boli prepustení na slobodu.

„Dvaja Trnavčania však neboli jediní, ktorí si sadli za volant opití. Policajti v Trnavskom kraji museli riešiť od piatku celkovo 7 vodičov, ktorí sa rovnako dopustili trestného činu. Zima nám prituhla, to ale neznamená, že sa treba zahriať zvnútra a následne sadnúť za volant. Polícia je aj naďalej nekompromisná a vodičom šoférovanie pod vplyvom alkoholu tolerovať na cestách nebude,“ uzavrela Z. Antalová.

Zdroj: KR PZ v Trnave

Populárne články