Connect with us

Aktuality

Na Havrane ďalšia nehoda s účasťou motocykla. Raneným pomáhali dobrovoľní hasiči z Moravian

V sobotou 14. októbra došlo na horskom priechode Havran k ďalšej nehode s účasťou motocykla. Zranenia rôznej závažnosti pri nej utrpeli tri osoby, vodička osobného auta a dvaja motocyklisti. Prvú pomoc poskytovali dobrovoľní hasiči z Moravian nad Váhom.

Published

on

Reklama

„Dnes sme si neplánovane zopakovali znalosti z prvej pomoci. Naši členovia sa práve vracali z výletu cez horský priechod Havran, kde niekoľko sekúnd predtým došlo k zrážke osobného motorového vozidla a motocykla. Pri nehode utrpeli 3 osoby zranenia rôznej závažnosti. Obaja motocyklisti ležali v priekope. Najvážnejšie bola zranená motocyklistka. Pri nehode utrpela zlomeninu stehenej kosti, bolo podozrenie na poranenie chrbtice a panvy. Pani vykazovala známky šoku, snažili sme sa ju udržať pri vedomí,“ informovali členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Moravian nad Váhom na sociálnej sieti.

Motocyklistu, ktorý po chvíli stratil vedomie, hasiči s okolitými svedkami šetrne vytiahli z priekopy na krajnicu, kde sa jeho stav stabilizoval. Vodička auta utrpela povrchové zranenia od rozbitého skla a bola v šoku.

Reklama

„Zranených sme ošetrili s vybavením zo záchranárskeho ruksaku. Na vozidle sme vykonali protipožiarne opatrenia a asistovali sme privolaným posádkam RZP a RLP,“ informovali dobrovoľní hasiči.

-red- Zdroj a foto: DHZ Moravany nad Váhom

Reklama

Populárne články