Connect with us

Aktuality

Na cestách v Trnavskom kraji vyhasli ráno dva životy

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia zasahovala takmer v rovnakom čase pri dvoch tragických nehodách súčasne. K prvej došlo v okrese Galanta, krátko po 04.00 h ráno neďaleko za Matúškovom. Pravdepodobne po zrážke s autom zraneniam na ceste zomrel 50-ročný muž z Matúškova. Pri druhej nehode v okrese Senica zahynul len 24-ročný mladík a ďalší dvaja sa zranili pri náraze vozidla do stĺpa verejného osvetlenia. Obom zraneným mladíkom policajti namerali v dychu alkohol. 

V prípade Matúškovčana, polícia zatiaľ zisťuje, prečo sa chodec na vozovke nachádzal a za akých okolností vlastne zomrel. Ak ho niekto zrazil, z miesta nehody ušiel. Príčinu smrti však určí až nariadená súdna pitva. „Galantskí policajti na objasnení udalosti pracujú a zabezpečujú všetky informácie, ktoré môžu pomôcť objasniť okolnosti úmrtia muža. Ak ste boli svedkom nehody, všetky informácie nahláste na číslo 158,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Mária Linkešová. Cesta vedie pomerne rovným úsekom, čo môže zvádzať vodičov k rýchlejšie jazde.

K vážnej udalosti s tragickým koncom došlo aj v okrese Senica. „Na Ulici Brnenskej v Kútoch narazil Renault Scénic do stĺpu verejného osvetlenia. Pri nehode sa zranili dvaja muži vo veku 23 rokov, ďalší 24-ročný muž zraneniam na mieste nehody podľahol. Po nehode zistili policajti obom zraneným mužom alkohol, jednému namerali hodnotu 0.85 mg/l alkoholu v dychu a druhému 0.26 mg/l. Policajti v týchto chvíľach stále zisťujú, kto z troch mladých mužov sedel v čase nehody za volantom, ako aj presné príčiny nehody,“ doplnila hovorkyňa.

Reklama

Zdroj: KRPZ, ilustr, foto: archív

Populárne články