Connect with us

Aktuality

Na cestách trnavského kraja zomrelo vlani 40 ľudí

Published

on

Reklama

Podľa policajných štatistík zomrie na cestách v našom kraji každý deviaty deň jeden človek. Napriek tejto hrozivej bilancii, klesol vlani počet dopravných nehôd a menej ľudí bolo usmrtených.

1

Reklama

Policajti zaznamenali v roku 2013 na území trnavského kraja spolu 1 241 nehôd. Je to o 79 menej ako rok predtým. V piešťanskom okrese sa ich stalo 125, zomrel jeden človek.

„Napriek tomu, že v okresoch Piešťany a Dunajská Streda došlo k nárastu v počte dopravných nehôd, môžeme skonštatovať, že v porovnaní s uplynulými rokmi dochádza k postupnému znižovaniu počtu nehôd,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Reklama

Ťažké zranenia utrpelo celkovo 105 osôb, z toho sedem v Piešťanoch, čo je o tri viac ako rok predtým. Alkohol pri nehodách zistili celkovo v 139 prípadoch. Aj v tomto ukazovateli polícia zaznamenala významný pokles.

Najväčší podiel na dopravnej nehodovosti mali vodiči motorových vozidiel. Hlavnou príčinou bolo porušenie povinnosti vodiča, nasleduje nedovolená rýchlosť a nesprávna jazda cez križovatku. Najviac nehôd sa stalo v obciach.

2

Zdroj: KR PZ Trnava

Populárne články