Connect with us

Aktuality

Na cestách prišli včera o život chodkyňa aj cyklistka

Published

on

Reklama

Jedna z dopravných nehôd sa stala vo Vrbovom, kde vodič nedal prednosť žene (56 r.) na prechode pre chodcov. Iný šofér narazil v obci Majcichov do cyklistky (36 r.). Obe ženy zraneniam podľahli.

[singlepic id=38241 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Polícia tieto nehody vyšetruje. Informoval o tom jej krajský hovorca Michal Hanus. Žiadnemu z vodičov alkohol v krvi nezistili.

Reklama

V prvom prípade šofér (57 r.) z Kostolného (okr. Myjava) smeroval z Prašníka na Piešťany. „Pred miestnym pohostinstvom prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov 56-ročná žena z Vrbového. Vodič prednou časťou vozidla zachytili chodkyňu, ktorá prechádzala z pravej strany cesty na ľavú. Pri dopravnej nehode chodkyňa utrpela zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla,“ informoval hovorca.

Druhý vodič podľa polície pravdepodobne dostatočne nevenoval riadeniu vozidla a pravou prednou časťou zozadu narazil do pred ním idúcej cyklistky z Majcichova. Žena utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. „Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre usmrtenie. Príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje,“ uzavrel hovorca.

[singlepic id=38240 w=520 h=340 float=center]

 

Zdroj: KRPZ

Populárne články