Connect with us

Aktuality

Na Bratislavskej vznikne obchodné centrum aj križovatka

Published

on

Reklama
Reklama

V areáli Tvorby má stáť jednopodlažná budova. Chodci z neďalekého sídliska k nej budú mať prístup cez rampu pre peších, kvôli autám vybudujú novú svetelnú križovatku. Vyplýva to z rozhodnutia o umiestnení stavby, ktoré je zverejnené na webe radnice.

[singlepic id=39701 w=520 h=340 float=center]

Bývalé výrobné družstvo na Bratislavskej ulici sa malo zmeniť na obchodné centrum do konca uplynulého roka. Investorom je piešťanská spoločnosť MS Finance2. V zámere, ktorý predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie sú predpokladané náklady 2 milióny eur.

„Po prestavbe by sa mal areál zmeniť na obchodné centrum, ktoré bude poskytovať obyvateľom blízkeho , ale aj širšieho okolia občiansku vybavenosť obchodov a služieb základnej potreby. Hlavnou náplňou tohto obchodného zariadenia bude predaj tovaru (textil, potraviny) s možnosťou pohodlného parkovania v areáli zariadenia,“ píše sa v investičnom zámere.

Reklama

Z rozhodnutia o umiestnení stavby vyplýva, že na obchodné centrum sa premení bývalá kamenárska dielňa. Budova bude jednopodlažná, s obdĺžnikovým pôdorysom, s pultovou strechou. Stáť má na ploche 2 000 m2. V blízkosti budú parkovacie miesta a vnútroareálové komunikácie.

V súvislosti s výstavbou centra musí vzniknúť aj nová svetelná križovatka a rampa pre peších, ktorá bude areál spájať s neďalekým sídliskom. Je navrhnutá ako obojsmerná, z každého smeru pešieho ťahu.

Text: Martin Palkovič Foto: MS Finance2

Populárne články