Connect with us

Aktuality

Na Bezovci sa lyžuje už na troch zjazdovkách

Published

on

Reklama

Krásne slnečné počasie, ktoré dnes (7.1.2011) dopoludnia vládlo, ste si mohli užiť  na lyžiach už aj v blízkosti Piešťan. Lyžovať sa dá na Bezovci a na Veľkej Javorine. Vďaka predchádzajúcim dňom, kedy v Piešťanoch pršalo, ale vo vyšších polohách snežilo, sa lyžiarske podmienky v spomínaných strediskách zlepšili.

[singlepic id=24128 w=320 h=240 float=left]Na Bezovci sú v prevádzke vleky LV 200, LV 300 a LV 600. Zalyžovať si teda môžete na ľahkej zjazdovke Dedovka, kde je 20 cm prírodného snehu a dobré podmienky, podobne ako na stredne ťažkej Lomenej zjazdovke (600). Na zjazdovke Chirana je 30 cm technického a prírodného snehu a veľmi dobré podmienky. Stredisko je otvorené počas pracovných dní od 9:00 do 16:00 h, cez víkendy môžete lyžovať už od 8:30 h. Večerné lyžovanie je od 17:00 do 21:00 h v stredu, štvrtok, piatok a v sobotu. Počas prázdnin a sviatkov sa lyžuje každý večer.

Reklama

Dobré podmienky hlási aj stredisko Veľká Javorina, kde spustili vleky do prevádzky dnes. Na zjazdovkách je 25 cm snehu a premáva veľká Poma a malý dolný vlek. V prípade, že by fúkal silný vietor nebude veľká Poma v prevádzke.

Prevádzkovatelia stredísk  na Pezinskej Babe, v Kálnici, na Starej Myjave, ani na Ahoji zatiaľ vleky nemohli spustiť pre nedostatok snehu.

Reklama

Autor: ht Foto: SKI Bezovec

Populárne články