Úvod Aktuality Múzeum ponúka za informácie o ukradnutých exponátoch odmenu

Múzeum ponúka za informácie o ukradnutých exponátoch odmenu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Balneologické múzeum v Piešťanoch navštívili v sobotu 26. novembra dvaja lupiči, ktorý ukradli cenné zbierkové predmety z mladšej doby rímskej 노트북 절전모드 다운로드. Jednalo sa o zlatý prsteň a tri strieborné pozlátené motýľovité spony, pričom jedna z nich bola kópiou. Muži po lúpeži utiekli smerom do centra mesta a ak ste náhodou boli svedkami niečoho podozrivého, určite o tom informujte políciu 마인크래프트 0 9 1 apk 다운로드. Múzeum ponúka za informácie o zlodejoch odcudzených exponátov odmenu. Prstene boli vlastne odcudzené už po druhý krát, pretože tesne po ich objavení v roku 1933 zmizli z náleziska v blízkosti obce Krakovany-Stráže a hlavne vďaka vytrvalej iniciatíve riaditeľa múzea Vladimíra Krupu sa opäť dostali do zbierok múzea 워크3 다운로드.

0002-16_resized

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Prosíme verejnosť, zberateľov, odborníkov ale i laikov o poskytnutie akýchkoľvek údajov vedúcich k odhaleniu páchateľov a nájdeniu predmetov 프레디의 피자가게1 다운로드. V prípade poskytnutia takýchto údajov bude poskytnutá odmena,“ uvádza Balneologické múzeum na svojej webovej stránke.

„Polícia vyšetruje obzvlášť závažný zločin krádeže v múzeu v Piešťanoch 멜론 dcf 다운로드. Ku krádeži došlo včera, krátko pred záverečnou. Dvaja muži si riadne zakúpili lístky do múzea, kde krátko na to rozbili vytrínu a ukradli prsteň a tri brošne v hodnote 150 tis Loblox for free. eur. Muži utiekli pešo smerom do centra mesta. Polícia ihneď zahájila pátranie a preveruje všetky informácie.
Jeden muž bol asi 175 cm vysoký, v čiernej budne s kapucňou, na sebe mal oblečené tmavé nohavice a bledé členkové topánky Temple Shima. Muž mal tmavé vlasy, strednej dĺžky, na tvári mal okuliare s výrazným rámom a silnými diopriami, tmavé oči a na oholenej tvári boli výrazné jazvy windows 7 windbg. Muž chodil pomalšie, hojdavým spôsobom. Druhý muž bol nižší, asi 170 cm vysoký, mal hnedé, asi 5 cm dlhé vlasy, snedú tvár a oproti tvári, výrazne tmavšie ruky Ulleungdo l download. Na sebe mal oblečené pravdepodobne tmavomodré nohavice, mokasíny čiernej farby a čiernu bundu do pása. Polícia upozorňuje občanov, aby si pri kúpe drahých predmetov dali pozor na možnosť ponuky kradnutých šperkov Hancom Office neo. Akékoľvek informácie o mužoch a šperkoch môžu občania nahlásiť na linke 158, či oddelení polície,“ uviedla vo vyjadrení hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

079 0710-14 A-0797_resized

Jedinečný, bohato zdobený zlatý prsteň, pochádzajúci z hrobu mladej ženy v obci Krakovany -Stráže, ktorý odborníci datujú na koniec tretieho až začiatok štvrtého storočia nášho letopočtu, sa nedávno podarilo získať Balneologickému múzeu v Piešťanoch. Hroby objavili robotníci pri ťažbe hliny ešte v tridsiatych rokoch minulého storočia. Niektoré zo šperkov, ktoré obsahovali, sa však záhadne „stratili“. Unikátny zlatý prsteň sa do múzea dostal až po dlhých rokoch, najmä vďaka iniciatíve riaditeľa múzea Vladimíra Krupu.

078 0703-14 A-0796_resized

Podľa odborníkov bol šperk vyrobený priamo pre mladú ženu v hrobe a jeho vek sa datuje do roku 280 až 320 n.l. V tom období tu žilo germánske obyvateľstvo, osídlenie bolo kvádske. Rímska ríša bola prakticky ohraničená Dunajom, ale prenikali aj na sever, či už ako obchodníci alebo vojenskými výbojmi. Rimania u nás chceli údajne vytvoriť svoje provincie, ale vojensky i finančne to bolo zrejme pre nich už neúnosné a tak si aspoň kupovali význačnejších ľudí darmi.

-lt/Zdroj: Balneologické múzeum Piešťany, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: Balneologické múzeum Piešťany-

REKLAMA