Connect with us

Aktuality

Muž z Orešian pestoval marihuanu, hrozí mu až 10 rokov basy

Published

on

Reklama
Reklama

Topoľčianski kriminalisti vykonali v utorok 27. júla v skorých ranných hodinách v obci Orešany domovú prehliadku a prehliadku iných priestorov. V rodinnom dome boli zaistené v sušenom stave rastliny rodu Cannabiss, ktoré si 57-ročný majiteľ pestoval a spracovával sušením. Predbežným znaleckým skúmaním Kriminalisticko-expertíznym ústavom bolo zistené, že z hmotnosti 260 gramov by bolo možné pripraviť 500 bežných jednotlivých dávok drogy. Okrem sušiny bolo zaistených aj 393 kusov sadeníc a 343 kusov sušiacich sa rastlín so šiškami. Tieto budú expertízou preskúmané až po vysušení.

Podľa predbežného odhadu, by sa z uvedeného množstva dalo vyrobiť približne 2 000 jednorazových dávok drogy. Muž mal dom na tento účel upravený elektrickými výbojkami podporujúcimi rast rastlín, vetracím a filtračným zariadením. Okná na dome boli zatemnené a bol monitorovaný kamerovým systémom. Podozrivý muž všetky veci pri domovej prehliadke dobrovoľne vydal. Z vyšetrovania vyplynulo, že si zariadenie na pestovanie rastlín vyrobil sám.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Topoľčian obvinil 57-ročného muža z Orešan zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený je stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

-red/Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre/Foto: archív-

Reklama

Populárne články