Connect with us

Aktuality

Most v Hlohovci uzavreli o mesiac skôr. V Piešťanoch momentálne kolóna na Krajinskej až po cintorín

Hlohovecký most dnes o 14-tej uzavreli. Rekonštrukcia síce už prebieha, ale uzávera mosta bola plánovaná až na 20-teho apríla. Vzhľadom na zistenie závažných porúch na pilieroch mosta, ktoré boli odhalené počas rekonštrukcie, sa kompetentní rozhodli most uzavrieť okamžite. Hodinu po uzavretí mosta bola zvýšená hustota dopravy aj na piešťanskom premostení Váhu. Kolóna áut siahala až po križovatku pri cintoríne na Bratislavskej ulici. Na Banke bola kolóna po bývalý penzión Zachej.

Published

on

Reklama
Reklama

„V záujme zachovania bezpečnosti Okresný úrad Trnava vydal po konzultácii s Policajným zborom SR rozhodnutie o uzávere mosta na nevyhnutne dlhý čas. Od stredy 30. marca 2022, 14:00.
Mimoriadna obhliadka cestného mosta v Hlohovci, ktorý prechádza komplexnou rekonštrukciou, odhalila závažné poruchy v podobe trhlín na pilieroch. Tie výrazne ohrozujú stabilitu celého mostného objektu. Na základe stanovísk projektanta, autorského dohľadu a externého experta na statiku zhotoviteľ rekonštrukcie požiadal o okamžité vylúčenie dopravy z mosta,“ informovali dnes predstavitelia Trnavského samosprávneho kraja.

Vzhľadom na pôvodne plánované vylúčenie dopravy od 20. apríla 2022 bude doprava v najbližších hodinách riadená políciou. Cez most sa nedostanú vodiči osobnej, ani nákladnej prepravy, chodci ani cyklisti.

Polícia do času osadenia dočasného dopravného značenia využije na reguláciu a usmernenie vodičov policajné hliadky. Vodiči budú musieť využiť na presun nasledovné obchádzkové trasy:

🚘▪️pre osobné autá do 3,5 tony – cez obce Sereď – Šintava – Dvorníky – Bojničky – Hlohovec

Reklama

🚘▪️pre osobné autá a nákladné s celk. hmotnosťou do 12 ton – mesto Piešťany cez Krajinský most

🚛▪️Pre nákladnú prepravu – diaľnicu D1 – diaľnica R1 križovatka Šoporňa – Šintava – Dvorníky

– a diaľnica D1 križovatka Lúka nad Váhom, Moravany n/Váhom a Banka.

Viac informácií získate na webovej stránke www.hlohoveckymost.sk.

Situáciu na Krajinskom moste v Piešťanoch môžete sledovať na stránke www.krajinskymost.sk.

TS KR PZ v Trnave / hlohoveckymost.sk / -red-  Foto: hlohoveckymost.sk

Populárne články