Connect with us

Aktuality

Moravanci, Bančania a Ratnovčania – vymente autá za bicykle

Published

on

Reklama

Nie štyri, ale 24 minút môže podľa Google Maps trvať najkratšia cesta autom z Banky do centra Piešťan počas uzávierky Krajinského mosta. Tá začne na jar a potrvá dva mesiace. Obchádzkové trasy budú dve – cez Lúku a Hlohovec. Prvá je okrem Bančanov výhodnejšia aj pre obyvateľov Ratnoviec. Pre vodičov zo Sokoloviec sú obe približne rovnako dlhé.

O pol hodinu sa môže zvýšiť aj dojazdový čas piešťanských hasičov do spomínaných obcí. Potvrdil to ich krajský hovorca Tomáš Bilík a dodal, že v súvislosti s odstávkou Krajinského mosta je vypracovaných viacero alternatív, ako vzniknutú situáciu riešiť.

Reklama

[singlepic id=50845 w=320 h=240 float=left]Jednou z možností je odstaviť hasičské auto na Kúpeľnom ostrove. Pripustil to Milan Máček (na snímke), vedúci odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií  Okresného úradu Piešťany: „Slovenské liečebné kúpele Piešťany s prejazdom cez Kúpeľný ostrov súhlasia len pre vozidlá záchrannej služby a s odstavením hasičského vozidla pre účely hasenia požiaru.“ Dodal, že hasičské auto neprejde cez vstupný portál Kolonádového mosta, ktorý poslúži iba cyklistom, peším a záchranárom. „Osobná a nákladná doprava, ako aj autobusová doprava budú presmerované cez mesto Hlohovec a diaľničný privádzač Lúka.“

Mesto Piešťany podľa jeho slov prišlo s požiadavkou, aby diaľnica nebola na tomto úseku spoplatnená. Definitívne rozhodnutie padne na stretnutí všetkých zainteresovaných strán v najbližších týždňoch. Mali by sa ho zúčastniť aj zástupcovia polície, diaľničnej spoločnosti, armády, plavebnej správy a dotknutých obcí.

Reklama

Podľa informácií z mestského úradu bude lávka pri Krajinskom moste počas jeho rekonštrukcie pre cyklistov a peších otvorená. Radnica ju síce plánuje opraviť, ale až na jeseň. „Po statickom audite konštrukcie lávky sa spracováva projektová dokumentácia , v ktorej bude stanovený  presný rozsah prác,“ informovala hovorkyňa radnice Barbora Piovarčiová.

Obyvatelia obcí na ľavej strane Váhu, ktorí nemusia pri ceste do Piešťan používať osobné auto, budú mať výhodu. Na bicykli totiž zvládnu túto trasu rýchlejšie.

Na sociálnej sieti Facebook dnes vznikla stránka s názvom Uzávierka mosta. „Našim zámerom nie je kritizovať rekonštrukciu, ktorá je tak potrebná. Našim zámerom je komunikácia s kompetentnými a následné riešenie situácie. Nesúhlasíme s tým, aby občania, ktorí premostenie využívajú každý deň a most je súčasťou ich prirodzenej cesty do práce, školy boli takýmto spôsobom odsunutí na druhú koľaj. Chceme aby samospráva na čele so županom situáciu ešte raz vyhodnotila a ponúkla občanom náhradné riešenie,“ píšu jej autori, ktorí zatiaľ zostávajú v anonymite.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články