Connect with us

Aktuality

Mestská veža v Trnave je opäť otvorená pre verejnosť

Published

on

Reklama

Turistické informačné centrum Región Trnava a mestská veža sú od stredy 21. apríla po vyše štyroch mesiacoch opäť otvorené pre verejnosť.
Cestovný ruch v Trnave zaznamenal počas uplynulého roka výrazný pokles zapríčinený pandémiou koronavírusu. Podľa Trnavského informačného centra (TIC) bola návštevnosť nižšie o 35 percent. Mestskú vežu si v roku 2020 pozrelo o polovicu menej ľudí ako rok predtým. Najhoršie dopadol počet prenocovaní, ktorý sa prepadol o 72 percent. Jediným mesiacom roku 2020, ktorý v návštevnosti prekonal rok 2019, bol august. Po uvoľnení opatrení je mestská veža od 21. apríla opäť prístupná verejnosti.
„Na vstup do prevádzky treba mať riadne nasadený respirátor s triedou ochrany FFP2, N95, KN95 alebo vyššej a preukázať sa platným negatívnym testom alebo iným osvedčením podľa platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. V turistickom informačnom centre sa môžu naraz zdržiavať najviac dvaja návštevníci, v mestskej veži ich môže byť najviac šestnásť,“ hovorí manažér TIC Michal Praj.
Samozrejmosťou je dezinfekcia, ktorá bude k dispozícii pri vstupe. V priestoroch TIC zabezpečí bezpečné prostredie špeciálny germicídny žiarič.
„V tomto roku plánujeme lepšie sprístupniť sluchovo a zrakovo postihnutým návštevníkom nielen mestskú vežu, ale aj celú destináciu prostredníctvom projektu Mestská veža pre všetkých, ktorý realizujeme vďaka podpore od Trnavského samosprávneho kraja,“ hovorí Michal Praj. Po otvorení budú opäť v ponuke aj individuálne prehliadky.
Okrem toho TIC spolupracuje na spustení nového informačného portálu. Pre turistov je v súčasnosti už k dispozícii príbehový audiosprievodca po Trnave s názvom Špacírka Trnavou – City Walk. „Pripravujeme tiež nové zaujímavé prehliadky do okolitých obcí v regióne s našimi sprievodcami. Novinkou bude aj nový exkluzívny lokálny produkt, ktorý bude Región Trnava predávať v TIC, taktiež plánujeme zaradiť do ponuky suvenírov nové predmety, ktoré budú podporovať lokálnych tvorcov,“ informuje o pripravovaných novinkách Praj.
Zdroj: Tlačová správa – mesto Trnava / trnava.sk Foto: Trnava Tourism

Reklama

Populárne články