Connect with us

Aktuality

Mesto vybralo vedúceho odboru životného prostredia v piatom kole. Má ním byť bývalý starosta

Published

on

Reklama
Reklama

Po štyroch neúspešných kolách výberových konaní sa zdá, že Mesto Piešťany konečne obsadí post vedúceho Odboru životného prostredia mestského úradu. Radnica dnes zverejnila oznámenie, podľa ktorého sa víťazom výberového konania stal Jaroslav Janeček.

 

Jaroslav Janeček ako starosta obce Banka (vľavo) Foto: Kronika Obce Banka

Do piateho kola výberového konania sa prihlásili dvaja kandidáti. O vedúci post sa uchádzala Mgr. Eva Bogorová a Ing. Jaroslav Janeček. Výberové konanie sa uskutočnilo napriek problematickej situácii kvôli šíreniu koronavírusu v piatok 13. marca.

Dnes radnica zverejnila na svojej webovej stránke informáciu o výsledku výberového konania podpísanú primátorom Petrom Jančovičom. Ten svojim podpisom potvrdil, že víťazom sa stal Jaroslav Janeček.

Reklama

Vedúca kancelárie primátora Drahomíra Moretová odpovedala kladne na našu otázku, či ide o bývalého dlhoročného starostu obce Banka. Jaroslav Janeček pôsobil vo funkcii starostu susednej obce tri volebné obdobia medzi rokmi 2002 a 2014, podobne ako bývalý piešťanský primátor Remo Cicutto.

V roku 2015 sa bývalý starosta uchádzal v Piešťanoch o post riaditeľa Služieb mesta Piešťany. Vo výberovom konaní sa umiestnil na druhom mieste za Hanou Dupkaničovou, ktorá sa stala riaditeľkou schválením piešťanského zastupiteľstva.

Piešťanská samospráva hľadala nového vedúceho odboru už od septembra 2019. Podľa predošlého vyjadrenia Martina Ričányho, referenta pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu mestského úradu Piešťany, sa do každého kola prihlásili záujemcovia avšak nikto nesplnil požadované podmienky.

-th-

Populárne články