Úvod Aktuality Mesto už zrealizovalo štyri projekty participatívneho rozpočtu

Mesto už zrealizovalo štyri projekty participatívneho rozpočtu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Mesto Piešťany sa v uplynulom roku rozhodlo uviesť do života participatívny rozpočet, vďaka nemu boli zrealizované projekty, ktoré navrhli sami obyvatelia Vegas Pro 14. Celkovo Piešťanci prihlásili 23 rôznych nápadov, kritériá však splnilo len 11 z nich. Prostredníctvom hlasovania bolo následne vybratých 5 malých v hodnote do 2 000 eur a dva veľké projekty do 5 000 eur Make it right. Samospráva už stihla dokončiť štyri z nich, ostatné sú momentálne v procese realizácie.

považská

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Väčšina projektov je už zrealizovaná alebo tesne pred dokončením, takže do konca roka budú hotové Summer Wars download. Na začiatku roka 2017 sa ešte dokončí projektová dokumentácia cyklochodníkov v centre mesta,“ uviedla hovorkyňa Mesta Piešťany Eva Bereczová Download Android ndk.

Z projektov participatívneho rozpočtu bola už zrealizovaná výstavba vonkajšieho detského ihriska v areáli Materskej školy na Považskej ulici 피날레 2016 다운로드. Cieľom bolo odstránenie starých a nevyhovujúcich prvkov a vytvorenie vhodného i bezpečného priestoru pre deti na hranie. Nové herné prvky majú deťom navyše pomôcť rozvíjať ich motorické schopnosti Download dj max. Dodávka a montáž prvku detského ihriska spolu s certifikátmi si vyžiadala 1880 eur a vytvorenie dopadovej plochy ďalších 230,22 eur.

Pre-cyklistovu-dušu-2

Projekt s názvom “Verejná cyklopumpa – miesto pre cyklistovu dušu” mal za cieľ podporu cyklistickej dopravy prostredníctvom osadenia verejných cyklopúmp arial unicode ms. Pumpa bola osadená na Námestí slobody a okrem cyklistov bude slúžiť aj na dofúkanie kočíkov či invalidných vozíkov. Podobné prvky sú osadené v susedných Čechách napríklad v Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě-Zábřehu. Pumpu vyrobila česká firma Systematica a samospráva za ňu zaplatila 1495 eur vrátane DPH Vegas 13.

V uplynulých dňoch bol dokončený aj projekt nesúci názov „Viacgeneračná oddychová zóna Lipová“. Jeho zámerom bolo premeniť chátrajúci priestor s detským ihriskom na plochu využiteľnú pre všetky vekové kategórie raw material. Počítal s postupnou obnovou detských prvkov, osadením exteriérového sedenia a vytvorením petangového ihriska či postupným osadením cvičebných prvkov, stolnotenisového stola, prípadne exteriérového šachu Download the deleted video from YouTube. V prvej fáze už boli osadené 2 stoly a 4 lavičky v južnej časti oddychovej zóny v tieni koruny stromu vrátane úpravy povrchu. Mesto Piešťany zabezpečilo dodávku a montáž lavičiek s operadlom a piknikových stolov v sume 1704 eur.

lipova

Ďalším už dokončeným z malých projektom participatívneho rozpočtu je osadenie stolnotenisových stolov v parku. Autorka projektu navrhla ich inštaláciu, ktorá umožní hranie ping-pongu na čerstvom vzduchu a v prostredí Mestského parku. Nákup a inštalácia dvoch stolov vyšli samosprávu na 2 037 eur.

IMG_3428

V na dokončenie ešte čakajú nápady týkajúce sa projektovej dokumentácie cyklochodníkov v centre mesta, bezbariérových priestorov v MC Úsmev a záchrany malého futbalového ihriska na Trajane.

-lt/Zdroj: Mesto Piešťany/Foto: archív, vv, lt, Mesto Piešťany-

REKLAMA